Přípravka U8 Viktorie Plzeň absolvovala minulý týden trénink, na který si pozvala ještě plzeňský klub Rapid. Společný trénink nebyl ojedinělou akcí tohoto typu, přípravkové kategorie spolupracují i s dalšími kluby.

„Jde o naší společnou myšlenku s Filipem Linhartem,“ přibližuje jeden z šéftrenérů přípravek Jaroslav Kovařík. „Chceme se navzájem potkávat s trenéry z regionálních klubů, což je strašně důležité, abychom si vzájemně přenášeli myšlenky. Zároveň umožníme klukům, kteří nehrají za Viktorku, aby si tu zatrénovali a měli motivaci se sem dostat,“ vysvětluje.

Akci si pochvaloval také kouč mladší přípravky Rapidu Plzeň Petr Sváta. „Jsem za to velmi rád, že jsme tuto možnost dostali. Pro kluky je to příjemné zpestření, dostanou chu do dalších tréninků. I my trenéři okoukáme nová cvičení pro děti,“ říká Sváta s tím, že ve spolupráci bude rád i nadále pokračovat.

A jak probíhá oslovování klubů? „Většinou na turnajích. Hráče i ostatní týmy sledujeme a máme vytipované. Kdokoli nás ale samozřejmě může kontaktovat e-mailem či telefonicky,“ říká Jaroslav Kovařík.

Veškeré kontakty na mládežnické týmy FC Viktorie Plzeň naleznete ZDE.

Fotogalerie