Trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek odpovídal na otázky novinářů na dnešní tiskové konferenci před utkáním čtvrtfinále Evropské konferenční ligy proti italské Fiorentině.

Je podle Vás Fiorentina favoritem?

Nepochybně je Fiorentina favoritem tohoto utkání, o tom nemůže být pochyb. Je to špičkové italské mužstvo. Ale samozřejmě papírově lepší soupeř nemusí vždycky vyhrát a my se pokusíme je porazit.

Co bude podle Vás klíčem pro utkání s Fiorentinou?

Taktika (směje se). Musíme podat nadstandardní výkon, a to každý jedinec. Všichni musí být výborní, z pohledu individuálních dovedností, týmové taktiky. Musíme se snažit eliminovat největší zbraně soupeře a využít ty naše.

Jak těžký soupeř vás čeká?

Fiorentina je nepochybně nejlepší z těch mužstev, které jsme letos v Evropě potkali a asi to nemůže být jinak se vším respektem k našim minulým soupeřům, jelikož nás čeká tým ze Serie A. Hlavně ve čtvrtfinále jakékoliv evropské soutěže nejde potkat jednoduchého soupeře.

S čím podle Vás vyrukuje Fiorentina do zítřejšího zápasu?

Fiorentina je výborná na držení míče. V minulém zápase hrála s Juventusem, kde to byl právě Juventus, který hrál ten pravý italský fotbal. Tento způsob hry, pravý italský klasicismus, eliminoval Fiorentinu. Nᚠsoupeř hraje útočně, aktivně, na držení míče.

Zapadá do této charakteristiky i Antonín Barák, který může být zítra v sestavě na straně soupeře?

Nepochybně. Tonda je ofenzivní hráč se skvělým myšlením, střelou i přihrávkou. Jeho předností je ofenziva a kreativita.

Díky čemu Vašemu týmu tak funguje defenzivní část hry?

Věnujeme se organizaci hry, detailům v organizaci hry. Ale já si osobně nemyslím, že jsme mužstvo, které perfektně brání. V české lize jsme dostali dost branek, hrajeme hodně ofenzivě. Možná ta Evropa nás donutila se věnovat hodně defenzivě, možná je to úrovní soupeřů, které v Evropě potkáváme.

Vnímáte i vy, že hrajete za celý český fotbal, jelikož je Viktoria poslední český zástupce?

Není to tématem. V tuhle chvíli bychom byli rádi, kdybychom pomohli českému fotbalu, ale musíme hlavně pomoc sami sobě.

Připravujete mužstvo na čtvrtfinále Evropské konferenční ligy, jaký je to pocit pro Vás osobně?

Je to krásná a zajímavá práce. Připravovat mužstvo na takového soupeře je skvělé. V mé kariéře je to pravděpodobně největší utkání a výzva.