První trénink v krásném prostředí ve Walchsee mají viktoriáni za sebou. A zítra už přijdou na řadu hned dva přátelské zápasy! Jak si dnešní jednotku užil kapitán a oslavenec Jakub Brabec? A co si připravil hlavní trenér Adrian Guža?

Jakub Brabec dnes slaví 28. narozeniny. Prvními tréninky na soustředění v Rakousku! „Ideální prostředí na to, abych si je užil,“ směje se. „Svítí sluníčko, hřiště je hezké, máme za sebou dobrý trénink... Takže super. Trénink byl ideální, navíc máme hotel i blízko hřiště, takže vše je v pořádku,“ pochvaluje si kapitán týmu.

Co si pro své svěřence připravil slovenský kouč Adrian Guža? „Klasický předzápasový trénink s udržením intenzity, ale trochu nižší objem, protože za sebou máme pětihodinovou cestu a trénink v Plzni. Odpoledne nás čeká nácvik standardních situací. Klukům to zatím vyhovuje, plocha je dobrá, počasí také, takže to plní účel a věřím, že to bude vidět i v zápasech,“ prozradil trenér.

Hned první přátelský zápasy je na programu zítra od 17:00 proti SCR Altach – za zavřenými dveřmi. „Na utkání se všichni těšíme,“ vyhlíží zápasy Jakub Brabec. Původně se měly hrát dva zápasy, nicméně ten první (od 11:00 proti Swarovski Tirol) byl soupeřem zrušen.

„Chceme, aby kluci měli i zápasovou zátěž,“ potvrzuje trenér Guža. „Je důležité, aby pracovali i na fyzické stránce zápasové zátěže. Zápas vám dá z tohoto pohledu nejvíce. Těšíme se na to. Chceme být v zápase silní,“ říká s tím, že je rovněž spokojen s podmínkami, které tým ve Walchsee má: „Přesně se to ztotožňuje s ambicemi klubu – nádherné podmínky, abychom mohli odvádět maximum práce.“

Fotogalerie