Do kádru plzeňské Viktorie přichází první posila. Novým hráčem červenomodrých barev se stává krajní záložník s více než 200 ligovými starty Roman Potočný.

Rodák z Prahy se k týmu trenéra Michala Bílka připojí již dnes a absolvuje s novými spoluhráči obě čtvrteční tréninkové jednotky. 

Z Baníku Ostrava přichází na půlroční hostování s možností následné opce na přestup. „Roman je velmi zkušený hráč, který podle mě nebude potřebovat tolik času na rozkoukávání a ihned zapadne do týmu. Slibujeme si od něj zvýšení konkurence v našem kádru,“ řekl k příchodu generální ředitel klubu Adolf Šádek.

„Angažmá ve Viktorce je pro mě obrovskou výzvou. Chci makat a ukázat, že si mě klub vybral správně. Mám půl roku na to, abych přesvědčil a zůstal tady i na další období,“ uvedl hráč, jenž bude na viktoriánském dresu nosit číslo 12.

Roman Potočný se narodil 25. dubna 1991 a svůj debut v nejvyšší soutěži si odbyl ve 20 letech v dresu Bohemians 1905. Poté působil několik sezon v nižších soutěžích, konkrétně v dresech Roudnice nad Labem, Opavy, Táborska a Brozan. V zimě 2015 přestoupil do ligových Teplic, kde se hned při svém druhém startu blýsknul dvěma góly proti Slavii.

V týmu Severočechů působil až do poloviny sezony 2016/2017, kdy se přesunul do Liberce. V zimě 2020 následoval přestup do Ostravy, na jaře minulé sezony hostoval ve Zlíně a podzimní část aktuálního ročníku opět odehrál za Baník.

Celkem si v nejvyšší soutěži připsal 201 startů s 37 vstřelenými góly. Jeho střelecky nejúspěšnější ročník byl 2019/2020, kdy vstřelil dohromady 10 gólů.

Romane, a se daří!