Ve středeční předehrávce 26.kola žákovské ligy čekal na žáky Viktorie U13 soupeř z jihu Čech, který se v Plzni představil s obměněným kádrem oproti podzimní...

Ve středeční předehrávce 26.kola žákovské ligy čekal na žáky Viktorie U13 soupeř z jihu Čech, který se v Plzni představil s obměněným kádrem oproti podzimní části.

 

Úvod poločasu patřil soupeři. Až v 9´po rohu Lopaty se míč dostal k osamocenému Rytířovi, ten nezakončil dostatečně razantně. O minutu později našel křižným pasem Thomayer rozběhnutého Chasina, ten ve vyložené pozici nepřehodil brankáře a dorážka Tůmy byla nepřesná. „Soupeř se pak znovu osmělil a do půli poločasu nás přehrával. V 16´po rohu Lopaty neproměnil zcela osamocený Soroka hlavou nabídnutou šanci. Po nedorozumění v naší obraně zahrával soupeř první roh a hned ho se štěstím proměnil (0-1). I další standardní situace měl soupeř nebezpečné, po jednom z rohů se vytáhl Bejdák kvalitním zákrokem, do přestávky jsme si již nic v ofenzívě nevytvořili,“ líčí průběh první části trenér Roman Vyleta.

 

Se snahou zvrátit nepříznivý vývoj vstoupili Viktoriáni do 2.půle, soupeř však hned v úvodu zahrozil opět ze standardky. „Pak jsme konečně začali mít více ze hry my, Rytíř v jasné šanci po přihrávce Tůmy přestřelil. Když po několika našich roman_vyleta_small.jpgstandardkách nᚠtlak vrcholil, z ojedinělého výpadu soupeř opět po nedorozumění v zadních řadách zvýšil na 0-2. Kluky ale smolný moment nesrazil do kolen, začali Budějovice přehrávat zejména ve středu hřiště.“ V 53´vybojoval Čihák míč, Soroka předložil Glazerovi míč do běhu, ten se kličkou vyhnul gólmanovi a do prázdné branky skóroval (1-2). V 57´ z rohu vrátil Kuhajda přetažený míč zpět před Glazera a ten dovršil svůj výborný výkon vyrovnávajícím gólem (2-2). „Do konce zápasu jsme fyzicky vyčerpaného soupeře tlačili před jeho pokutové území, gól se nám ale již nepodařilo vstřelit. Naším dnešním nedostatkem bylo  zahrávání standardních situací, kde jsme zaostávali za soupeřem, remíza je asi spravedlivým vyjádřením dění na hřišti. Pochvalu za nejlepší výkon si dnes zaslouží TomᚠGlazer,“ dodává Vyleta.

 

 

 

U13

FC Viktoria Plzeň  -  SK Dynamo Č.Budějovice 2:2

Poločas: 0:1

Branky: Glazer 2x (53´a 57´)

Sestava: Bejdák – Thomayer (48´Kalčík), Glazer, Kadlec (31´Čihák), Lopata –Tušek (31´Doležal), Král, Soroka,Tůma – Rytíř (40´Piroch), Chasám (31´Kuhajda). Trenéři: Roman Vyleta, Martin Bejdák