11. kolo FORTUNA:LIGY, které je věnováno Víkendu otců, odehraje Viktoria Plzeň na hřišti Teplic. Ty se v dosavadním průběhu sezony trápily a sáhly i ke změně trenéra.

Umístění v minulé sezoně: 15. místo, 30 bodů, skóre 34:66

Umístění v aktuální sezoně: 15. místo, 5 bodů, skóre 9:20

Odchody: Jakub Hora (České Budějovice), Ruben Droehnle (RE Virton), David Heidenreich (konec hostování z Atalanty), Šimon Gabriel (konec hostování z Plzně), Jan Plachý (Ústí nad Labem), Martin Macej (Vyškov), Jakub Řezníček (Brno), Vukadin Vukadinović (Radnički Niš), Petr Kodeš (Hradec Králové), Jakub Emmer (hostování Ústí nad Labem)

Příchody: Martin Chlumecký (Dukla), Denis Laňka (Příbram), Jan Čtvrtečka (hostování Sparta), David Ledecký (České Budějovice), Štěpán Krunert (hostování Dukla), Matías Succar (LASK), Amadou Diallo (volný hráč), Vicu Bulmaga (Dacia Buiucani), Josef Švanda (Vrchovina)

Zahraniční hráči v týmu soupeře: Amadou Diallo (Francie), Juan Matías Succar Cañote (Peru), Vicu Bulmaga (Moldávie)

Byli v druhém týmu: Jan Rezek, TomᚠKučera – Pavel Horváth (asistent trenéra), Michal Bílek (trenér)

Trenér týmu: Jiří Jarošík (43 let, v klubu od 28. 9. 2021, v lize odtrénoval 1 zápas)

Posledních pět výsledků Teplic:
Teplice – Ostrava 1:2 (62. Trubač)
Karviná – Teplice 1:1 (55. Trubač)
MOL Cup: Třinec – Teplice 0:1 (88. Moulis)
Teplice – Olomouc 0:0
Slovácko – Teplice 3:2 (15. Rezek, 73. Kodad)

Sestava z posledního ligového utkání: Čtvrtečka – Laňka (69. Hyčka), Mazuch, Chlumecký, Vondrášek – Knapík, Jukl (77. Krunert) – Černý (69. Kodad), Trubač, Moulis – Rezek (69. Succar)

Rozpis Teplic v dalších pěti kolech F:L: Plzeň (D), Hradec Králové (V), Liberec (D), Sparta Praha (V), Pardubice (D)

Vzájemné ligové zápasy (z pohledu Plzně): 17 – 13 – 12
Skóre: 60:50
Žluté karty: 90:102
Červené karty: 7:3
Nejlepší střelci vzájemných ligových zápasů: Marek Bakoš (7) – Aidin Mahmutovič (5)
Poslední tři vzájemné ligové zápasy: Teplice – Plzeň 0:1 (duben 2021), Plzeň – Teplice 7:0 (prosinec 2020), Plzeň – Teplice 1:1 (prosinec 2019)

AKTUALITY Z TÁBORA SOUPEŘE

  • Teplice sáhly před posledním ligovým duelem k výměně trenéra, Radima Kučeru nahradil Jiří Jarošík
  • Stínadla hostila během reprezentační pauzy zápas českého týmu do 20 let proti Anglii, kde nastoupil také viktorián hostující v Žižkově Šimon Gabriel
  • v posledním zápase nastoupil a skóroval za Teplice na hřišti Slovácka bývalý viktorián Jan Rezek, který jinak hrál za B tým a působil jako trenér u dorostu
  • čtvrteční los MOL Cupu přisoudil Teplicím do osmifinále pražskou Spartu

Co před zápasem řekl asistent trenéra Pavel Horváth: „By jsme byli výsledkově úspěšní, tak všichni vnímáme, že hra nebyla úplně ideální. My chceme, aby to fanoušky bavilo. Chceme pracovat na tom, aby se kluci na hřišti cítili lépe a nebylo to jen vydřené vítězství, ale i více fotbalové.

Teplice vyměnily trenéra, převzal je Jirka Jarošík. By říkal, že budou hrát odvážně a presovat, tak na Slovácku hrály hodně zhuštěně a soupeři nechtěly dát prostor ke hře. Uvidíme, jaké změny v sestavě udělají po reprezentační přestávce. My se budeme chtít soustředit hlavně na nás a v Teplicích vyhrát.

Nový trenér dodá soupeři jednoznačně impulz, hlavně očekáváme změny v jeho sestavě. Uvidíme, jak to postaví a jaký herní styl zvolí.“


INFORMACE PRO FANOUŠKY CESTUJÍCÍ DO TEPLIC

Foto: FK Teplice