Po příjezdu do rakouského Westendorfu čekal svěřence trenéra Michala Bílka v pondělí 4. července první tréninkový den. V útulném prostředí alpského areálu proběhly první dvě tréninkové jednotky, kterých se zúčastnila kompletní výprava včetně návratilce po zranění Filipa Kaši nebo Jana Sýkory, který se připojil k přípravě s týmem.

Rakouský Westendorf je fanouškům Viktorie, a také velké části týmu, již dobře známý, protože zde v minulosti viktoriáni absolvovali celou řadu příprav. Nyní je před plzeňskými fotbalisty velká výzva v podobě „Boje o Evropu“, kdy již v polovině července nastoupí do druhého předkola Ligy mistrů, v němž se poperou o účast v základní skupině evropských pohárů. 

„Máme tu vše, co potřebujeme. Je tu krásné hřiště a zázemí, které dobře známe, počasí nám rovněž přálo, takže první trénink proběhl tak, jak měl,“ sdělil bezprostředně po tréninku křídelník Václav Pilař.

Na soustředění odjel tým složený z 23 hráčů do pole a třech brankářů. „Už když jsem přišel, tak jsem cítil, že je tu velká kvalita a konkurence. Tak to má být. Pracujeme na tom, aby si to co nejlépe sedalo. Máme za sebou nějaké přátelské zápasy a další nás nyní čekají. Musíme se tedy koncentrovat na to, abychom se stále zlepšovali, nikdo se nezranil a byli jsme všichni připravení na předkola,“ pokračoval zkušený navrátilec do červenomodrého dresu.

Pro „Pilku“ je to již několikáté soustředění v prostředí rakouského areálu. „Vždycky jsem sem hrozně rád jezdil, protože tu jsou skvělé podmínky pro všechno. I nyní jsem tedy vyrazil s nadšením a těšil jsem se. Musím říct, že za ta léta se to tu změnilo ještě k lepšímu,“ dodal na závěr.

Po pondělku, který se nesl ve znamení prvního dvoufázového tréninku, je v úterý na programu mistrovského týmu první přípravný zápas na tyrolské půdě. Síly v něm poměří s rumunským Botosani. Z celého zápasu přineseme živý přenos, který bude možné sledovat od 18 hodin ZDE.

FCVP vs. Botosani 

18:00 - Westendorf

Fotogalerie