​Ligový ročník začal už i starším žákům Viktorie Plzeň. Viktoriáni do čtrnácti a patnácti let přivítali na vlastním hřišti zástupce severočeského Mostu. Po podařených výkonech zůstal plný počet bodů v západočeské metropoli.

Starší žáci neinkasovali ani gól

V prvním kole ligy starších žáků nastoupili viktoriáni do čtrnácti let na domácí půdě proti Mostu. Do sezóny se Plzeňanům podařilo vstoupit vítězstvím 3:0, které si zajistili už v prvním poločase.

"Odehráli jsme dobrý první poločas. Kvalitně jsme kombinovali a účelně napadali po ztrátě míče. Druhý poločas již tak povedený nebyl. Trápilo nás příliš mnoho nevynucených ztrát a málo brankových příležitostí," zhodnotil zápas trenér Josef Šneberger.

FC Viktoria Plzeň U14 - FK Baník Most U14 3:0 (3:0)

FC Viktoria Plzeň U14: Edelman (36. Čaloun) - Vajai, Fišer (42. Jánský), Zikmund, Kuhajda - Ruda, Janda (36. Tětek), Kodýdek (36. Plzák) - Kotěšovec (36. Lehký), Špirk (36. Koranda), Pecháček (Popovič)

Branky: Špirk 2x, Janda

Patnáctka nasázela Mostu sedm branek

Do sezóny vstoupili vítězně také nejstarší žáci. Pod vedením trenéra Ludvíka Fremuta pokračují mladí viktoriáni v podařených výkonech. V Sobotu rozstříleli Most v poměru 7:2, když po přestávce červeno-modrý gólostroj poněkud ustal.

"Aktivní hrou ve vysokém tempu jsme rozhodli o výsledku utkání v prvních pětadvaceti minutách. Po pátém gólu v síti soupeře poklesla koncentrace, obdrželi jsme zcela zbytečně dva góly. Branku hostí jsme mohli zatížit větším počtem branek, ale i v koncovce jsme předvedli několik nepřesností," rekapituluje utkání trenér Fremut.

Plzeň - Most 7:2 (5:1)

Plzeň: Ondřej Valeš, David Heller (55.´ Martin Lávička), Václav Uzlík, Václav Míka, Jakub Král (50.´ Samuel Těžký), Jan Pospíchal (36.´ Petr Zajíček), Marek Patrovský, Pavel Šulc (50.´ Michal Žižka) , Adam Němec (55.´ Marek Hájek), Denis Plecitý (36.´ Jan Vodrážka), TomᚠKepl (55.´ Patrik Klich) Trenéři Ludvík Fremut, Ladislav Novotný

Branky: Uzlík 3x,Šulc 2x, Plecitý, Kepl