Včerejší utkání čtvrtého předkola Ligy mistrů otevřel svým gólovým příspěvkem Marián Čišovský, když v 8. minutě dokázal v branku přetavit chytře zahraný rohový kop. Dalším gólovým zářezem se dotáhl na záložníka Zenitu Petrohrad Romana Shirokova. Oba střelci dosáhli v letošních předkolech na pět branek.

Včerejší utkání čtvrtého předkola Ligy mistrů otevřel svým gólovým příspěvkem Marián Čišovský, když v 8. minutě dokázal v branku přetavit chytře zahraný rohový kop. Dalším gólovým zářezem se dotáhl na záložníka Zenitu Petrohrad Romana Shirokova. Oba střelci dosáhli v letošních předkolech na pět branek.

Maribor prověřil nejen obranu Viktorie, kde vytáhlý reprezentant Slovenska nastupuje. „Věděli jsme, že Maribor bude těžký soupeř a na hřišti se to potvrdilo,“ říká Marián Čišovský. Jediný gól slovinského mistra padl po střele ze střední vzdálenosti. To, že se hráči ve žlutém nedostávali k bezprostřední blízkosti branky Matúše Kozáčika, naznačovalo, že Viktoriáni byli na svého soupeře kvalitně nachystáni. „Ano, připraveni jsme byli dobře. Je pravda, že na míči byli v útoku velmi silní a měli větší držení míče, což bylo pro nás možná trochu překvapující. Nakonec jsme dali tři branky a ten zápas vyhráli,“ hodnotí střelec. „Je úplně jedno, kdo dal góly. Hrajeme dobře standardní situace, máme hráče, kteří je dokáží skvěle zahrát. Já jsem v těchto případech měl několikrát štěstí na to, že jsem byl ve správném čase na správném místě,“ přemýšlí v návaznosti na již pátý vstřelený gól v předkolech Ligy mistrů rodák z Hummeného. „Tyto věci jsou absolutně nepodstatné. Těšit se z nich budu teprve, pokud příští středu postoupíme do hlavní soutěže. Soustředíme se na příští zápas a je jedno, kdo bude dávat góly, klidně i Matúš Kozáčik. Hlavně, když nám to pomůže k postupu do hlavní soutěže,“ říká skromně Mário, který hned po skončení zápasu byl vybrán k povinné dopingové kontrole. „Naše oslava vítězství je vždy příjemná, takže mě mrzí, že jsem se spoluhráči nemohl slavit v kabině. Věřím ale, že si to vynahradíme v dalších zápasech,“ doufá třiatřicetiletý stoper.

Zápas v Mariboru bude podle slov viktoriánů obtížnější než domácí utkání. „Čeká nás tam neskutečná atmosféra. Nezažil jsem jí, ale viděl jsem záznamy v televizi a slyšel jsem i od spoluhráčů ze slovenské reprezentace, kteří tam hráli. Čeká nás velmi těžký soupeř, který bude chtít zvrátit výsledek, a já věřím, že jim v tom můžeme zabránit,“ uzavírá Marián Čišovský.

 

Video z úterního utkání si můžete prohlédnout na Viktoria TV. Užijte si znělku Ligy mistrů znějící Doosan Arenou: