Viktoria Plzeň ve 26. kole Gambrinus ligy doma nedala Teplicím šanci a porazila je jasně 3:0. O góly se postarali Milan Petržela, Michal Ďuriš a Matěj Končal. Ten na svoji trefu určitě jen tak nezapomene, protože byla jeho první v Gambrinus lize.

Viktoria Plzeň ve 26. kole Gambrinus ligy doma nedala Teplicím šanci a porazila je jasně 3:0. O góly se postarali Milan Petržela, Michal Ďuriš a Matěj Končal. Ten na svoji trefu určitě jen tak nezapomene, protože byla jeho první v Gambrinus lize.

,,Měl jsem obrovskou radost, myslím, že bych v tu chvíli klidně proskočil zdí, v jaké jsem byl euforii,“ popisuje první okamžiky po své trefě Končal.

Teprve 20ti letý záložník proti Teplicím nastoupil v 63. minutě a šanci, kterou mu dal trenér Uhrin, chytil za pačesy.

,,Jsem moc rád, že jsem dostal důvěru a nastoupil na poměrně dlouhou dobu. Trenér mi říkal, a se nebojím soubojů jeden na jednoho a a využívám svoje přednosti. Dal jsem gól, takže se mi asi zápas povedl,“ říká rodák z Rokycan.

Nutno uznat, že gól to byl víc než hezký. Teplickému brankáři Končal nedal šanci tvrdou ranou pod břevno.

,,Patrik Hrošovský se uvolnil na velkém vápně a dobře mi to prostrčil do strany. Já jsem si míč zpracoval a musím říct, že jsem to trefil docela slušně," popisuje moment z nastaveného času druhé půle šikovný záložník.

První ligová trefa určitě nezůstane v plzeňské kabině bez odezvy. Končal bude muset přispět do týmové pokladny.

,,Ještě nevím, kolik mě to bude stát, to se teprve dozvím, ale neřeším to. Jsem opravdu moc rád, že jsem dal gól, to je hlavní,“ dodává s úsměvem Matěj Končal.