První zápas play off Ligy mistrů se viktoriánům vydařil. Na domácím trávníku přehráli slovinského mistra NK Maribor v poměru 3:1, když hned po osmi minutách hry vyústil tlak Viktorie v úvodní branku celého utkání, o kterou se postaral v předkolech Ligy mistrů plodný střelec Marián Čišovský.

První zápas play off Ligy mistrů se viktoriánům vydařil. Na domácím trávníku přehráli slovinského mistra NK Maribor v poměru 3:1, když hned po osmi minutách hry vyústil tlak Viktorie v úvodní branku celého utkání, o kterou se postaral v předkolech Ligy mistrů plodný střelec Marián Čišovský.

A jak hodnotí utkání trenér Vrba? „Myslím si, že nám stejně jako se Spartou vyšel začátek utkání. Měli jsme to štěstí, že jsme z tlaku vstřelili branku. Určitě nám pomohlo to, že jsme se dostali do několika rohových kopů po sobě a z toho také pramenil nᚠtlak. V poločase jsme víceméně kontrolovali zápas a nedovolili soupeři dostat se do gólových příležitostí,“ popisuje Pavel Vrba. „Milan Petržela nevyužil velkou šanci. Pokud by přihrával pod sebe na Hořavu, tak by byl úplně sám před prázdnou bránou. Je škoda, že jsme soupeře nepotrestali a nešli do kabin s dvougólovým náskokem,“ nezapomíná trenér na šanci z konce první půle. „Ve druhé půli jsme měli opět dobrý začátek. Vstřelili jsme branku, po krásné akci a skvělém centru Kovaříka. Maribor ale poté čekal na svoji příležitost a bohužel jsme jednou byli nedůslední v defenzivě, což hráči Mariboru potrestali krásnou střelou ze střední vzdálenosti. Poslední patnáctiminutovka byla z obou stran hektická. Maribor se poté zaměřil více na držení míče a udržení výsledku, za což jsme je potrestali gólem v poslední minutě, který je pro nás hodně důležitý,“ rekapituluje. „Stále je to jen první poločas, čeká nás těžký soupeř a bouřlivé prostředí v Mariboru,“ uzavírá hodnocení zápasu trenér Viktorie Plzeň.

První branka utkání padla z přetaženého rohového kopu, kdy míč do vápna a přímo ke kopačkám Čišovského vrátil Vladimír Darida. „Sledovali jsme postavení soupeře a snažili se toho využít při standardních situacích. Jak už jsem řekl několikrát, naše výhoda v evropských pohárech je, že nás soupeři neznají tolik jako třeba mužstva z české ligy a většinou dokážeme nějakou branku ze standardních situací vstřelit. Je to výhoda, protože máme skvělé hráče, kteří dokážou poslat míč do správných prostorů. Pokud jsme my v náběhu v dostatečném počtu a ve správném postavení, tak toho dokážeme využít,“ komentuje velkou zbraň Viktorie Pavel Vrba. Právě Čišovský je nejlepším střelcem týmu v předkolech slavné Champions League. „Doufám, že si všiml Messi, že už má čtyři nebo pět gólů ztrátu. Nebude vůbec jednoduché ho dohnat,“ říká s úsměvem na rtech trojnásobný trenér roku. Maribor prokázal ve Štruncových sadech velkou zkušenost a herní vyspělost. „Co se týká kvality, tak jsme určitě potkali nejsilnějšího soupeře,“ skládá poklonu slovinskému soupeři. „Určitě je lepší jet do odvety s výsledkem 3:1 než 2:1, samozřejmě mně by se líbil výsledek 2:0, protože každý obdržený gól v domácím prostředí zvýhodňuje našeho soupeře. My víme, že pokud Maribor nedá dvě nebo víc branek, tak postoupíme. Budeme chtít být aktivní a budeme určitě chtít vstřelit branku. Až poté uvidíme, jestli nᚠtřetí gól bude hrát nějakou větší roli,“ uzavírá trenér vítězného celku.

Video z úterního utkání si můžete prohlédnout na Viktoria TV. Užijte si znělku Ligy mistrů znějící Doosan Arenou: