Další velký večer v Doosan Areně se blíží. Viktoriáni v úterý od 19:00 přivítají na své půdě v odvetě 3. předkola Ligy mistrů Šeriff Tiraspol, do které jdou ve výhodnější pozici po výhře 2:1 z prvního zápasu. Co před utkáním na tiskové konferenci řekli kapitán týmu LukᚠHejda a trenér Michal Bílek?

„První utkání nám ukázalo soupeřovu kvalitu, ale pokud splníme to, co si řekneme, tak jsme schopni eliminovat jejich největší sílu. Hrajeme doma, chceme postoupit a zápas vyhrát,“ říká trenér Michal Bílek. A jaká je podle něj největší přednost Šeriffu? „Technicky jsou velmi dobře vybaveni. Vepředu mají hráče, pro které není problém jít jeden na jednoho. Nesmíme jim dát prostor,“ prozrazuje.

Podobné nástrahy v moldavském týmu vidí i LukᚠHejda. „Tiraspol je nepříjemný soupeř, který střílí ze všech pozic. V situacích jeden na jednoho jsou výborní, člověk musí být pořád na špičkách. Jejich individuální kvalita je na vysoké úrovni, ale vesměs jsme první zápas zvládli a odvezli si super výsledek,“ myslí si kapitán FCVP.

Jak tedy budou chtít viktoriáni eliminovat sílu soupeře? „Musíme k nim rychle přistupovat, nenechat je hrát a držet je co nejdál od naší brány. Jestli chceme pomýšlet na dobrý výsledek a postup, což je nᚠcíl, tak musíme zopakovat výkon z minulého týdne,“ vysvětluje Michal Bílek.

A naopak, v čem by mohla Viktorka zatápět Tiraspolu? „Útočné standardky jsou naše silná stránka a snažíme se toho využít. Jakou při ní má kdo roli, to se domlouváme až přímo na hřišti,“ říká LukᚠHejda. „Standardky by měly být naší zbraní, soustředíme se na ně. Poměrně dobře je zahráváme a je to něco, s čím bychom mohli uspět i zítra,“ souhlasí Michal Bílek.

Do karet hraje červenomodrým i to, že se bude hrát v Doosan Areně. „Sázíme na domácí prostředí, kde se nám hraje výborně. Přijde plný stadion, to nás určitě požene. Nebudeme hrát na 0:0, abychom to ubránili, doma chceme vyhrát. Půjdeme do toho naplno!“ slibuje dlouholetý stoper Plzně.

Pro Viktorii půjde už o šestý soutěžní duel během tří týdnů. „Utkání jdou rychle za sebou, ale jsme za to rádi, přáli jsme si hrát evropské poháry. Na druhou stranu hráči radši hrají, než trénují. Pro klub je zítřejší zápas důležitý a věřím tomu, že se přiblížíme našemu snu hrát Ligu mistrů,“ uzavírá kouč Západočechů.

Fotogalerie