Vzhledem k aktuální koronavirové situaci ruší Viktoria Plzeň herní kemp v Esteponě, kam měla odcestovat na začátku příštího týdne. Klub nechce podstupovat zvýšené riziko spojené s pobytem i cestováním a zbytek přípravy absolvuje v domácím prostředí, kde sehraje i tři přípravné duely.

„V posledních dnech jsme pečlivě sledovali koronavirovou situaci a dospěli k závěru, že soustředění a s tím spojené cestování leteckou dopravou představuje pro nᚠtým příliš velké riziko, které nehodláme vzhledem k blížícímu se ligovému startu podstupovat,“ vysvětlil mluvčí klubu Václav Hanzlík.

„Případná nákaza a s tím spojená karanténa v zahraničí u jakéhokoli člena týmu by byla zásadní komplikací. Zároveň si nemůžete být jisti, že nedojde na poslední chvíli k odřeknutí některého z domluvených soupeřů,“ dodal Hanzlík.

Tým měl do letoviska Estepona odletět již v pondělí, vše tedy bylo nachystáno včetně zakoupených letenek, ubytování, zabalených věcí. Nyní ale Viktoria narychlo mění plány.

„Doba je bohužel taková, nedá se nic dělat. Herní kemp ve Španělsku by byl za standardních podmínek ideální, nicméně aktuálně je pro nás lepší zůstat v domácích podmínkách. Máme zde špičkové zázemí a ochrana týmu je pro nás prioritou. Chceme minimalizovat jakékoli riziko a být na startu jara kompletní a dobře nachystaní,“ okomentoval zrušené soustředění trenér Viktorie Michal Bílek.

V programu zůstanou i tři přípravné zápasy, které sehraje Viktoria s největší pravděpodobností v tréninkovém areálu v Luční ulici. Nyní klub jedná o jménech soupeřů.