Mladší žákyně FC Viktorie Plzeň odehrály o víkendu finálový turnaj ligy a po výhře nad Pardubicemi v boji o bronz skončily třetí. Starší žákyně pak v posledním kole sezony prohrály na hřišti Braníku.

V semifinále se mladší žákyně utkaly se Spartou. „Zápas měl v prvním poločase vysoké tempo, šance se střídaly na obou stranách. Vynikaly brankářky, výborně hrající Košiková nastřelila tyčku,“ popisuje trenér Petr Žížek průběh zápasu. „Druhý poločas začal náporem Sparty a po přečíslení naší obrany faulovala Kozlíková ve vápně, byla z toho penalta, ale tu soupeř nevyužil – střela skončila na tyči. Poté se projevila únava, velké dusno a menší počet hráček na střídání. Několikrát se vyznamenala brankářka Žížková, v 57. minutě ale bohužel Sparta vstřelila z brejku vítěznou branku,“ mrzelo Žížka.

V boji o třetí místo se viktoriánky utkaly s Pardubicemi a po zásluze vyhrály 3:1! O góly se postaraly Košiková a dvakrát Sutnarová. „Ve druhém poločase nás opět podržela vynikající Žížková v brance, skvěle hrála Košiková. Zaslouženě jsme vyhráli a hráčky si zaslouží poděkování, některé dohrávaly se zraněním. Bronzová medaile je ocenění za celou sezonu,“ těší trenéra týmu.

Starší žákyně pak odehrály poslední kolo nadstavbové části ligy na hřišti pražského Braníku, kde ale bohužel padly a připsaly si třetí prohru v řadě. Přestřelku 5:3 řídila hlavně domácí Krajčová, která dala čtyři góly. Branky Plzně vstřelily Ďurčovová, Kiselóvá a Vondrovicová.