Ještě před koncem sezony 2014/2015 si mistrovská Viktoria Plzeň pojistila služby dvou ofenzivních fotbalistů. Do června 2017 stvrdil své působení ve Štruncových sadech Jan Holenda, ještě o rok déle spojil svou budoucnost s Plzní Michal Ďuriš. Slovenský reprezentant odehraje o víkendu poslední duel v dresu Mladé Boleslavi, v červnu se již bude hlásit do přípravy v týmu ligových šampionů.

„S oběma hráči se jednalo o krátké jednání, všechny strany měly na podepsání kontraktů velký zájem. Honza Holenda odvedl Viktorce především v jarní části sezony vynikající služby a zabojoval o pozici útočné jedničky. V součtu s vynikající tréninkovou morálkou a Honzovou velkou chutí v Plzni pokračovat se pro klub jednalo o jasné rozhodnutí. Míša Ďuriš prokázal i na hostování v Boleslavi své fotbalové kvality, k Viktorce i k regionu ho navíc pojí silný vztah. Jedná se o slovenského reprezentanta, který směrem do ofenzivy může zastat hned několik postů. Jsme velmi rádi, že se tento bojovník do kádru vrací a bude trenérovi k dispozici hned od startu letní přípravy,“ řekl k podpisům obou hráčů generální manažer Viktorie Adolf Šádek. 

„Z mé strany nebylo o čem přemýšlet. V Plzni jsem našel špičkově fungující klub, výborné spoluhráče a hlavně vysoké ambice. Zisk titulu byl jedním z nejhezčích okamžiků mé fotbalové kariéry, nyní se pokusím ze všech sil pomoci k další úspěšné sezoně. Naším cílem je jednoznačně postup do evropských pohárů, tomu bude celá letní příprava podřízena,“ uvedl Jan Holenda. 

„S vedením Viktorky jsme se s předstihem dohodli, že se v létě opět připojím k Plzni. V Boleslavi jsem prožil krásný rok, ze všech sil se budu snažit v sobotu pomoci týmu k definitivě předkola Evropské ligy. To by za mě bylo ideální loučení, Boleslav si tento úspěch bezesporu zaslouží. Po krátké dovolené se pak budu těšit zpět do Doosan Areny. K Plzni mám srdeční vztah, klub i město jsem jednoduše vzal za své. Budu se snažit, abych přispěl k dalším fotbalovým úspěchům. V dresu Viktorky jsem zažil evropské poháry a tyto okamžiky si budu chtít zopakovat,“ doplnil informace Michal Ďuriš.