Stará garda Viktorie Plzeň o víkendu sehrála jeden z posledních zápasů sezony. Tentokráte zavítala do nedaleké Žákavy, která slavila 100 let fotbalu v obci. Nyní byla sice její cesta k vítězství více trnitá, než obvykle, ale nakonec jí úspěšně prošla a zvítězila 3:2.


Hezké hřiště, slunečné počasí, téměř tři stovky diváků a fotbal, který i přes malý počet branek bavil: to vše nabídl střet staré gardy FCVP s místním oddílem FK Žákava, jehož vznik se datuje až do roku 1922 a letos tak slaví celých 100 let existence.

Viktoriáni doposud své zápasy vyhrávali víceméně snadno, mladí a motivovaní domácí fotbalisté jim však mnohdy činili potíže a v některých situacích byli dokonce nad jejich věkem ošlehané síly. Hned několikrát musel tedy zasahovat výborně chytající brankář Mička, jenž zlikvidoval celou řadu příležitostí soupeře.Těsně před koncem prvního dějství ale přeci jen kapituloval a do kabin se tak šlo za nejtěsnějšího vedení Žákavy. Poločasový odpočinek ale červenomodrým pomohl a ti rozjeli parádní sedmiminutovku, během níž skóre brankami Drahoráda a Dobrého otočili ve svůj prospěch.

Následně ještě krásným lobem přes vyběhnuvšího brankáře na 3:1 navýšil Linhart, a protože se domácí hráči zmohli již jen na kontaktní gól, znamenalo to další vítězství pro legendy plzeňské Viktorie.


Střelci gardy FCVP: Drahorád, Dobrý, Linhart
Sestava: Mička - Drahorád st., Šambergr, Vlček, Schveiner - Milota, Vaigl, Bárta, Parlásek - Kovařík, Linhart

Střídající: Kulhánek, Dobrý, Drahorád ml.


Foto: Mirek Duhoň