Premiérovou tiskovou konferenci si zažil dnešní hlavní trenér Marek Bakoš.

Do utkání jste vlétli a připravili si řadu šancí.

„Je to pravda.  Do prvního poločasu jsme šli s určitým záměrem, který se nám podařilo naplnit. Dostávali jsme se za obranu soupeře a z toho jsme si vytvořili tři, čtyři situace, které zaváněli gólem. Ty se nám bohužel nepodařilo proměnit.“

Berete bod. Je to pro vás ztráta?

Přijeli jsme sem vyhrát, protože jsme poslední ligové utkání doma s Libercem nezvládli. Doma jsme prohráli, poté jeli do Jablonce, kde se nám podařilo vyhrát a postoupit v MOL Cupu. Tím jsme splnili svůj cíl. Chceme vyhrávat, to je pokaždé nᚠcíl. Bylo tomu tak i dnes, tudíž jsme zklamaní. Největším negativem dnešního utkání je zranění Honzy Sýkory. Z tohoto zápasu neodcházíme spokojení.

Víte stav Honzy Sýkory?

Cítil kotník i koleno. Čekají ho podrobná vyšetření a až potom uvidíme, co se vůbec stalo.

Zraněním Honzy Sýkory jste přišli o dalšího krajního hráče. Jak řešit tyto situace?  

Samozřejmě se tím zabýváme. Skládáme si mužstvo dále zase na čtvrtek. Navzdory počtu zraněných hráčů máme stále možnosti. Možnosti tam jsou, budeme o nich přemýšlet a rozhodneme se, které využijeme.

Viktoria disponuje nejlepším útok, ale dnes nedala branku druhé nejhorší obraně.

Je to paradox. Tuto sezonu se nám daří střílet branky. Karviná přijel do Plzně a vyhrála u nás 1:0. Doma se jim znovu podařilo uhrát s námi bod a my jsme vyšli střelecky na prázdno. Nevím, jestli je to shoda náhod. Když se podívám na příběhy obou jednotlivých zápasů, tak rozhodla koncovka a kvalita zakončení.