Čtvrtý celek slovenské Gordoň ligy MFK Ružomberok byl prvním soupeřem Viktorie Plzeň v přípravě. Utkání se hrálo v sobotu dopoledne Blšanech, kde jsou Slováci, pod vedením...

Čtvrtý celek slovenské Gordoň ligy MFK Ružomberok byl prvním soupeřem Viktorie Plzeň v přípravě. Utkání se hrálo v sobotu dopoledne Blšanech, kde jsou Slováci, pod vedením trenéra Přemysla Bičovského, na soutředění. Loňský mistr Slovenska tedy jako první prověřil prvoligovou Viktorku.

Ta přijela do Blšan i s útočníkem Vítězslavem Brožíkem (22.12.1985), který se těsně před zápasem poprvé připojil k týmu. Brožík je hráčem Teplic a na jaře působil ve Slovácku. V první lize má odehráno 22 zápasů v nichž zaznamenal dvě branky. Samotné utkání mělo vyrovnaný průběh. Nejprve zahrozila v 17. minutě Viktoria dalekonosnou střelou Martina Müllera, brankář střelu vyrazil. O dvě minuty později pálil nad branku TomᚠBorek. Ružomberok zahrozil poprvé ve 25.minutě, ale brankář Ilizi si se střeleckým pokusem poradil.

Druhou část začal aktivněji Ružomberok, ale i brankář LukᚠKrbeček dokázal výborným zákrokem svůj tým podržet. V 66. minutě přišla Zakopalova zbytečná ztráta míče na polovině hřiště a domácí proměnili brejk ve vítěznou branku. O pět minut později mohl vyrovnat TomᚠRada, gólman si z jeho dělovkou poradil až na podruhé. V 80. minutě, po rohovém kopu, z ostra pálil Zakopal, ale ani jeho příležitost nepřinesla vyrovnání.

MFK Ružomberok - FC Viktoria Plzeň 1:0
Poločas: 0:0
Branka: 66. Pilár
Viktoria I. poločas:  Ilizi - Procházka, Müller, Knakal, Lecjaks - Mudra, Pilař, Borek, Šíma - Psohlavec, Veselý.  
Viktoria II. poločas: L.Krbeček - Süsser, Rada, Zakopal, Smola - Malcharek, Trapp, Jarolím, Róth - Brožík, Malár.