1. kolo / Sobota 11. 8. 2018, 14:30 / Areál Vl. Marečka

3:1

(0:1)

Číž – Maršálek, Hellebrand, Šiška (62. Kopilec), Váňa, Pafka, Gerža (87. Němeček), Strachoň, Kolář (C), Hrdlička (79. Uhřík), Cedidla.

Bleha – Halász, Míka (C), Gabriel, Žilák – Uzlík (86. Kavka), Kodýdek (67. Ruda), Šulc – Hezoučký, Kepl, Selnar (75. Václavík).

Branky: 75. Hrdlička, 80. Kopilec, 90. Váňa – 38. Kepl, ŽK: Maršálek, Váňa, Cedidla, Hellebrand – Žilák, Selnar, Hezoučký, Rozhodčí: Polák – Dorušák, Vojáček.

Diváci: 60

Jiří Žilák (FC Viktoria Plzeň): „V utkání proti jednoduše a bojovně hrajícímu Zlínu jsme šli do vedení ve 38. minutě, když si Keplovu střelu srazili domácí do vlastní sítě. Ve druhém poločase jsme měli několik možností navýšit skóre, ale nedařilo se nám příležitosti využít, což se ukázalo jako klíčový moment zápasu. Hezoučký nastřelil tyč, Kodýdek v šanci přestřelil a Šulc mířil vedle branky. Zlínu se podařilo vyrovnat v 75. minutě. Následně jsme neproměnili pokutový kop a vzápětí obdrželi gól na 2:1 pro domácí. Václavík se špatným dotykem následně připravil o gólovku. V 90. minutě jsme hráli na riziko a domácí dokázali vstřelit pojišovací třetí gól. V utkání jsme nezvládli klíčové momenty a přestože jsme byli fotbalovějším týmem, přišli jsme o vítězství.“