19. kolo / Sobota 13. 4. 2019, 11:00 / SK Slovan Plzeň

(1:0)

FC Slovan Liberec

Vlček – Čeliš, T. Keltyčka, Rajtmajer, Prokop – Kamenský (53. Pracht), Vach – Doubek (53. Secký) – Kule, Štauber (49. D. Keltyčka), Falout.

Musil – Myslivec, Marek, Kužha, Wydrzynski (46. Rogulski), Gábor, Löffler, Machotka, Kočka, Fidra, Hudák.

Branky: 23. Doubek – 58. Hudák, Penalty: 4:2, Rozhodčí: Strolený – Bogdan, Burda.

Diváci: 50

Štěpán Havránek (FC Viktoria Plzeň): „Už výsledek zápasu naznačuje, že se moc šancí na jedné či druhé straně neurodilo. Hosté byli velmi dobře technicky vybavení a na většině postů i fyzicky vyspělejší. My jsme dobře napadali rozehrávku, bohužel jsme po zisku míče nedokázali přesně vyřešit situace do zakončení. Ve 23. minutě jsme se ujali vedení krásnou střelou Martina Doubka. Ve druhém poločase jsme dali míč více do kombinace, výkonu pomohli i střídající hráči. Bohužel jsme po chybě v rozehrávce a špatném bránění pokutového území inkasovali v 58. minutě vyrovnávající branku. Poté jsme měli dvě, tři situace, kde nám chyběl vždy malý kousek od vstřelení vítězné branky. Při pokutových kopech jsme prokázali větší kvalitu a nakonec si připsali další vítězství, nyní po penaltách.“