Nadst. / Neděle 2. 6. 2019, 11:00 / Dobřany

(2:0)

FK Pardubice

Pančochová – Baumruková, Kolorosová (51. Vondrovicová), Horáčková, Gracias, Polcarová, Štichová, Belšánová, Strašilová (56. Kiselóvá), Maršíková, Csordas

Bidlová – Grundmannová (69. Šindelářová), Chabadová (41. Holcová), Nekovářková (41. Kružíková), Vodvárková, Solničková (60. Beránková), Jedličková, Holcová, Betáková, Matějková, Hlušičková (41. Borovičková)

Branky: 34. Štichová, 37. Polcarová, 45. Csordas – 42. Matějková, 57. Vodvárková, 79. Vodvárková, Penalty: 4:2, Rozhodčí: Pachtová – Petrželková, Lhotková.

Diváci: 80

Vojtěch Křelina (FC Viktoria Plzeň): „Hráli jsme poslední domácí utkání v této sezóně, kdy sice vzhledem k postavení v tabulce již o nic nešlo, ale soupeři, Pardubicím, máme co vracet, jelikož jsme s ním dvakrát smolně remizovali a na penalty vždy prohráli, i když jsme měli vyhrát v základní hrací době. I proto byl jasný cíl do utkání – zlomit nepříznivou bilanci s tímto soupeřem a ukázat si, jak se naše hra posunula, jelikož jsme začali ve velké míře zapracovávat hráčky ročníku 2004 (starší žačky, které budou přecházet do kategorie dorostenek). Hned od prvních minut utkání se nám ve velké míře dařilo kombinovat a udržet si míč na našich kopačkách. Dobře jsme hru otáčeli a neuspěchávali jsme přechodovou fázi, což bylo klíčové. Z toho pramenil nᚠtlak a vzniklé situace, které jsme do poločasu dokázali dvě využít po krásných ranách Lucky Štichové a Báry Polcarové. Krátce po druhé brance jsme ale polevili a zbytečně jsem začali hledat složité řešení či tahali míč, čehož soupeř využil a nadechl se k mírnému tlaku, naštěstí to holky zvládly a opět se uklidnily při držení míče. Do druhého poločasu jsme holky nabádali k ostražitosti a nasazení hned v prvních minutách, kdy jsme očekávali, že na nás soupeř vlítne, což se přesně stalo a snížil hned po třech minutách druhé půle. My jsme však dokázali skvěle zareagovat, dostali jsme se opět do tempa a drželi jsme míč, přičemž během pěti minut nám opět dvougólové vedení zajistila po úniku Julia-Lani Csordas. Utkání jsme dál drželi ve svých rukou, ale pak jsme bohužel soupeři umožnili snížit po nepovedené rozehrávce jinak výborně chytající brankářky. Přesto jsme utkání měli v klidu dovést do vítězného konce, ale bohužel jsme se tlačili příliš dopředu a to i v poslední minutě hry, což se nám stalo osudným, protože po brejku soupeř vyrovnal a hned vzápětí přišel hvizd rozhodčí. Takže na řadu přišly opět penalty. I přes šok z vyrovnání v poslední minutě holky zvládly ukočírovat nervy a i díky skvěle chytající Pančochové jsme penalty vyhráli. Na holkách je vidět herní posun, by někdy pořád volíme ukvapená a složitá řešení, tak jsem optimistou, protože jejich výkony rostou každým zápasem. Za dosavadní ročník ukázaly, jak se dokážou zlepšit a i když nejsou na konci, tak již nyní jim patří pochvala.“