Soustředění / Pátek 7. 2. 2020, 12:00 / Marbella Municipal stadium

73. Mihálik
76. Chorý

Sinicyn – Stockij, Martynovič, Borodin, Ramírez – Gazinskij, Olsson, Vilhena – Sulejmanov, Berg, Fernandes (84. Apekov)

Hruška – Řezník (73. Havel), Hejda, Brabec, Limberský (57. Hloušek) – Bucha (84. Herc), Kalvach, Čermák (43. Hořava) – Kayamba (73. Kopic), Beauguel (73. Chorý), Kovařík (57. Mihálik)

Branky: 39. Berg, 67. Sulejmanov, 83. Fernandes – 10. Kovařík, 24. Čermák, 73. Mihálik, 76. Chorý, ŽK: Ramírez – Kayamba.

Diváci: 65

Poslední přípravené utkání na jarní část sezony 2019/2020 odehrála Viktoria Plzeň na hlavním stadionu v Marbelle proti ruskému Krasnodaru. A ačkoli ztratila v zápase vedení 2:0, radovala se z vítězství 4:3, což znamená, že zimní přípravu odehrála bez prohry!

Viktoria začala aktivně a snažila se o rychlé útočné akce. Na konci desáté minuty jí jedna dokonale vyšla, po průniku Pavla Buchy do vápna se prosadil Jan Kovařík. Ve 24. minutě se viktoriáni prosadili podruhé. Celá akce začala u Hrušky, který rozehrál i pod tlakem dobře na Limberského. Ten našel nalevo Kovaříka, jehož centr mířil přímo na nohu Aleši Čermákovi, který skvělou ranou z voleje navýšil na 2:0. Ve 39. minutě po velkých neproměněných šancích Viktorie soupeř snížil, vyběhnuvšího Hrušku šikovně obstřelil Markus Berg. Těsně před přestávkou musel po souboji odstoupit Čermák, kterého nahradil TomᚠHořava.

V 57. minutě přišli do hry Mihálik s Hlouškem, nahradili Kovaříka a Limberského. Deset minut nato Krasnodar vyrovnal. Po ruce ve vápně byla nařízena penalta a i když Berga dokázal Hruška vychytat, z dorážky skóroval Magomed-Šapi Sulejmanov. V 73. minutě se ale červenomodří vrátili do vedení, když se po pasu Buchy skvěle kolem obránců uvolnil Ondřej Mihálik a brankáři Sinicynovi nedal šanci. Tři minuty nato zaúřadovali střídající hráči, střelu Kopice dorazil po zákroku Sinicyna TomᚠChorý a bylo to 4:2! V 83. minutě soupeř snížil, přízemní střelou se o to postaral Manuel Fernandes.

4:3 nakonec bylo konečné skóre tohoto duelu!