5. 7. 2022    Zápas

Na úvod soustředění bezbranková remíza s Botosani

FC Viktoria Plzeň

Přátelák / Úterý 5. 7. 2022, 18:00 / Westendorf

Přátelák / Úterý 5. 7. 2022, 18:00
Westendorf

FC Viktoria Plzeň

0:0

FC Botoșani

sestavy

FC Viktoria Plzeň

Staněk - Řezník (60. Holík), Pernica (60. Hranáč), Hejda (C) (60. Čihák), Havel (60. Sýkora) - Bucha (60. Qose), Kalvach (60. Ndiaye) - Kopic (60. Mihálik), Cadu (60. Trusa), Mosquera (60. Pilař) - Chorý (60. Kliment)

FC Botoșani

Pap - Patache (C) (58. Mateus), Dican (76. Filip), Seroni (64. Moescu), Tiganasu, Florescu (70. Obedeanu), Papa (46. Amogou), Petkovski (46. Tarcoveanu), Tisdell (58. Toader), Camara (64. Dragu), Mailat (58. Grubac)

statistiky

Diváci: 100

Druhý den po příjezdu do rakouského Westendorfu čekal svěřence trenéra Michala Bílka úvodní zápas. V plzeňským dobře známém prostředí, kam zavítali také někteří fanoušci Viktorie, gól nakonec k vidění nebyl.

O první příležitost zápasu se postaral ve třinácté minutě TomᚠChorý, jehož nebezpečnou hlavičku musel brankář vyrážet na roh. V závěru prvního dějství poté nejprve po povedené kombinaci mířil svou střelou z hranice velkého vápna těsně nad břevno Havel a největší šance úvodních pětačtyřiceti minutovky přišla chvíli poté. Bucha vybojoval balon a ve spolupráci s Caduem založil protiútok, který zakončil střelou těsně vedle branky Mosquera.

Ze začátku druhé půle zakončil sérii několika rohů hlavičkou těsně nad břevno TomᚠChorý a po hodině hry zamířila na hřiště obměněná sestava viktoriánů, když z původní jedenáctky zůstal na trávníku až do konce zápasu pouze brankář Jindřich Staněk. Ani zbývající půlhodina v podhůří Alp branku nepřinesla, a tak se oba týmy rozešly smírně.

hodnocení trenéra

Pavel Horváth: „Sehráli jsme utkání s velice zajímavým soupeřem, kterého jsme nepustili téměř do žádné velké příležitosti. Můžeme si z toho odnést celou řadu věcí. Máme před sebou stále ještě další zápasy, ve kterých se můžeme zlepšovat, takže zápas splnil očekávání.“