1. kolo / Sobota 27. 8. 2022, 10:00 / Praha 10, Vladivostocká

SK Slavia Praha

4:1

(2:1)

Vondrovicová, Peterková - Větrovská, Limberská, Kynclová, Šotová N. (K), Soukupová, Antony, Blasczyková, Brandlová, Ottová, Kadeřávková, Maříková, Timková, Boučková, Cinková, Ulrichová, Hladká

Branky: 1. Kučerová, 15. Mašková, 41. Větrovská(vl.), 68. Kučerová - 32. Šotová, ŽK: 9. Limberská, Rozhodčí: Michalec - Hudek, Myška

Diváci: 36

TomᚠBeran:Po úspěšném Kouba Cupu, kde holky dokázaly vybojovat zlaté medaile nás hned po dvou dnech čekalo první ligové kolo na Slavii. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého a že bude rozhodovat vstup do zápasu a prvních 20-30 minut hry. Bohužel vlivem inkasovaného gólu v 1. minutě se nám start do zápasu nepovedl a Slavia byla prvních 15 minut lepším týmem, to se změnilo ve 20. minutě, kdy naše holky začaly presovat na polovině soupeře, dostupovat soupeře v soubojích a vypracovaly si dvě až tři gólovky, kdy z jedné nastřelila Šottová tyč a následnou gólovku již po výborné individuální akci proměnila. Následovala pasហhry, kdy naše holky nepustily soupeřky za polovinu až do konce prvního poločasu. Na začátku druhého poločasu jsme opět inkasovali branku, na kterou už jsme nedokázali zareagovat a celý druhý poločas byli horším týmem na hřišti. Pozdě jsme dostupovali souboje a vlivem náročného programu přicházela zranění. Za výkon ve druhém poločase vyhrála Slavia zaslouženě, i přesto chci holky pochválit za velice bojovný výkon v prvním poločase od kterého se můžeme odrazit do dalších zápasů.