8. kolo / Sobota 8. 10. 2022, 12:00 / Stadion Nisa / UMT

FC Slovan Liberec

2:4

(0:3)

Vilímek (41. Kotlařík) - Houser (56. Karnold), Mikula (K) (41. Flachs), Petrák, Folk, Volf, Bednář, Böhm (56. Mašek P.), Rada (41. Mašek M.), Zýka, Vlček (41. Hengstermann)

Branky: 66. Leibl, 69. Leibl - 2. Petrák, 33. Bednář, 39. Zýka, 72. Volf, Rozhodčí: Trojan - Bohuš, Lopuszynski

Diváci: 50

Martin Vísner: „Do dnešního utkání se nám povedl vstup brzy vstřelenou brankou po rohovém kopu na 0:1 Matějem Petrákem. První poločas byl hodně soubojový a celkově neurovnaný, avšak byli jsme nebezpečnějším týmem, což se projevilo i krásnou brankou na 0:2 Tondou Bednářem. Na konečných 0:3 do poločasu následně zvyšoval Honza Zýka. Ve druhém poločase nám však vázla přesnější kombinace, soupeř zlepšil pohyb a dostal nás několikrát pod tlak. Zaslouženě se tak dotáhl na 2:3 a my spíše hrozili z brejkových situací. V závěru se podařilo opět navýšit vedení na 2:4 Tomášem Volfem, což dodalo opět více klidu do našich řad. Jsme rádi, že se nám podařilo natáhnout vítěznou šňůru, i když ve druhém poločase jsme již nebyli lepším týmem. Soupeře je třeba pochválit za aktivní hru a popřát zraněnému hráči v dresu Liberce brzké uzdravení.“