20. 1. 2023    Zápas

Dvě hlavičky Chorého Viktorii zajistily výhru v generálce

FC Viktoria Plzeň
44. Chorý
53. Chorý

Přátelák / Pátek 20. 1. 2023, 15:00 / La Nucia

Přátelák / Pátek 20. 1. 2023, 15:00
La Nucia

FC Viktoria Plzeň

2:0

(1:0)

Molde Fotballklubb

FC Viktoria Plzeň

Staněk - Holík, Pernica (K) (46. Hejda), Kaša (46. Jemelka), Havel - Bucha, Kalvach - Kopic (60. Jirka), Květ (46. Vlkanova), Mosquera (46. Pilař) - Chorý (60. Durosinmi)

statistiky

Branky: 44. Chorý, 53. Chorý, ŽK: 19. Květ

Diváci: 80

V areálu třetiligové La Nucie dnes Západočeši sehráli úplně poslední utkání zimní přípravy. Soupeř kterému čelili nebyl vůbec snadný, byl jím totiž mnohonásobný norský mistr Molde FK. Zejména díky dvěma přesným zásahům kanonýra Tomáše Chorého z něho však odešli vítězně a jasně ukázali, že jsou na blížící se ligu připraveni.

V prvním dějství zápasu moc gólových příležitostí k vidění nebylo. Jestli ale někdo vyvíjel iniciativu, tak to byli jednoznačně viktoriáni. Kromě střely Lukáše Kalvacha doprostřed brány ale norského brankáře neohrozili. Jen krátkou chvíli před půli se ale vše změnilo. Libor Holík z pravé strany zakroutil svou levačkou luxusní centr na Tomáše Chorého, jemuž stačilo míč jen lehce nasměrovat k tyči a červenomodří rázem vedli!

A své střelecké umění „Choras“ znovu ukázal po pouhých osmi minutách od začátku druhého poločasu! Tentokrát od lajny na přední tyč centroval Milan Havel a TomᚠChorý si připsal už druhý zásah.

Dvoubrankové vedení dostalo Plzeňany do pohody a hned se to projevilo na předváděné hře. V 62. minutě se Kopic elegantní kličkou uvolnil a z pravé strany předložil míč Lukáši Kalvachovi. Ten ale střílel těsně vedle.

Následně se Kopic odhodlal k průniku do vápna, narazil si s Chorým a připravil Buchovi ideální střeleckou pozici. Na jejím konci ale zvonila jen tyč.

Devět minut před závěrečným hvizdem Kalvach prokázal svou kreativitu, když do šance z boku vysunul Vlkanovu. Jeho dělovku ale norský gólman vyrazil jen na roh.

Zbývající minuty si už, stejně jako prakticky celý druhý poločas, Viktoria pohlídala a norského mistra bez větších potíží porazila.