17. kolo / Sobota 11. 3. 2023, 10:15 / Uhříněves

13. Pešek (pen.)
54. Gaszczyk

Kouba – Kadlec, Panc (82. Farkaš), Mareš (67. Nekvasil), Zeman, Dostál, Koutský, Damašek, Bartek, Wexler (67. Stupka), Marhoul (36. Müller)

Zadražil – Vacek, Fišer, Čihák, Oravec, Deml (90. Šustr), Krůta, Pešek, Gaszcyk, Hašek (80. Vach), Planeta (80. Pejša)

Branky: 70. Zeman - 13. Pešek (pen.), 54. Gaszczyk ŽK: Kadlec - Pejša Rozhodčí: Nejedlo – Melichar, Machýček

Diváci: 100

Viktoriáni v rámci 17. kola ČFL skupiny A narazili na první Bohemians. Rezerva Bohemky, která v lize prohrála naposledy na konci září, dnes čelila nejlepší ofenzivě třetí nejvyšší soutěže.

První vážná situace tohoto vyrovnaného utkání přišla ve 13. minutě, a to když si ve vlastním pokutovém území počínal nedovoleně domácí Matěj Kadlec a následně byl odpískaný pokutový kop. Míč si vzal Adam Pešek, který se nenechal rozptýlit a zvládl prostřelit brankáře Koubu.

Devět minut po začátku druhé půle dostal skvělou přihrávku na malé vápno plzeňský Pavel Gaszczyk a zvýšil tak viktoriánské vedení na rozdíl dvou branek. Domácí se snažili o vyrovnání, to se jim ale nepovedlo. Bohemians dokázali pouze v 70. minutě snížit po brance Vladimíra Zemana.

„Pochvala pro celé mužstvo. Od začátku utkání jsme si šli poctivým a dobrým týmovým výkonem za vítězstvím. K vidění byli i velmi dobré individuální výkony a výhry si nesmírně vážíme,” těší trenéra Parláska

Viktoriánská rezerva si tak po brankách Peška a Gaszczyka veze z Prahy velmi cenné vítězství 1:2.