18. kolo / Neděle 16. 4. 2023, 11:00 / TCM Strahov

AC Sparta Praha

3:0

(3:0)

Žížková - Šotová, Kozlíková, Märzová (73. Zahradníková), Šottová (82. Antony), Navrátilová (16. Kadlecová), Pajunková (54. Jančová), Herbrychová, Rancová, Górasová, Krumpholcová

Branky: 12. Matušková, 25. Šastná, 44. Truxová ŽK: Rancová Rozhodčí: Pachtová - Holakovská, Strnadová

Diváci: 60

Viktoriánská kategorie WU18 zakončila základní část první ligy dorostenek na hřišti pražské Sparty. Hráčky Plzně měly už zajištěné páté místo v tabulce a v nadstavbě budou bojovat ve skupině o umístění.

Plzeňanky vstoupily do utkání dobře. V úvodu si snažily vytvořit šance a vůbec se pražského soupeře nezalekly. V 11. minutě na půlící čáře skvěle vypíchla míč Natálie Navrátilová, která byla v dosavadním dění nejlepší hráčkou Viktorie a běžela sama na brankářku Sparty. V pokutovém území byla obránkyní ostře zastavena. Hráčky Sparty po zisku míče okamžitě rozehrály a z následné akce je poslala do vedení Kristýna Matušková.

Viktoriánky se nevzdaly a snažily se srovnat skóre. Bohužel ve 25. minutě navýšila sparanské vedení po pěkné kombinaci Natálie Šastná. Těsně před poločasovým hvizdem se domácím povedlo ještě jednou udeřit, a to když se trefila Šarlota Truxová.

Červenomodré hráčky chtěly ve druhém poločase vybojovat naději na dramatizaci utkání. Oba týmy trefily v druhé půli horní tyč brankové konstrukce. Sparankám se podařilo po dvou standardních situacích vytvořit závar v pokutovém území, ale žádná další velká šance už nepřišla.

Utkání tedy už žádný další gól nepřineslo a základní část ligy skončila pro dorostenky porážkou 3:0 na Spartě.

Ondřej Lokaj: „Utkání bylo silně ovlivněno v 11. minutě, kdy šla Naty Navrátilová sama na brankařku a byla faulovaná zezadu. Paní rozhodčí nepískla ani faul a Naty musela vynuceně střídat. Pak jsme dostali hned po této situaci branku z rychlého protiútoku a do konce poločasu ještě dvě branky, kdy jsme byli trochu psychicky dole. Druhý poločas jsme se uklidnili a vytvářeli si dobré brankové příležitosti, ale gól nedokázali vstřelit.”