Konec cesty MOL Cupem. Viktoria prohrála v Mladé Boleslavi

Osmifinále / Středa 27. 10. 2021, 15:00 / Lokotrans aréna

2:0

(0:0)

Šeda – Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek (90+5. Stránský) – Matějovský, Dancák – Skalák (81. Preisler), Ladra (72. Smrž), Ewerton (81. Mašek) – Fila (72. Škoda)

Staněk – Havel (77. Řezník), Pernica, Hejda, Hybš (64. Mosquera) – Bucha (77. Káčer), Janošek – Kopic (64. Čermák), Sýkora, Šulc (64. Beauguel) – Chorý

Branky: 55. Ewerton, 60. Jurásek, ŽK: Skalák, Matějovský, Suchý, Douděra, Jarolím (hlavní trenér) – Hejda, Mosquera, 2. ŽK = ČK: 77. Matějovský, Rozhodčí: Petřík – Kříž, Váňa

Diváci: 673

Bohužel na jízdu do finále poháru z loňské sezony letos Západočeši už navázat nedokážou. V osmifinále MOL Cupu v Mladé Boleslavi jim byla vystavena stopka, domácí celek vyhrál 2:0.

Trenérský tým sáhl k několika změnám v sestavě. Oproti poslednímu ligovému duelu hráli od začátku Matěj Hybš, Dominik Janošek, Pavel Šulc a TomᚠChorý. Na první zakončení na branku se čekalo do devatenácté minuty. Hlavičkoval domácí Jiří Skalák, ale Jindřich Staněk byl připraven a zakročil. Pár minut po půlhodině hry zahrozil stejný hráč znovu. Po prodloužení balonu Dancákem z rohového kopu hlavičkoval z malého vápna vedle branky. Nejblíže gólu měl ale domácí útočník Daniel Fila. Uvolnil se přes obránce a byl sám ve vápně, ale naštěstí minul. To uzavřelo gólový první poločas, ve kterém jinak hrály prim obrany.

Ve druhém dějství vystřelili jako první hráči v bílém. Pokus Jana Sýkory ze strany ale bez potíží Šeda zachytil. V 55. minutě šli ale domácí do vedení. Šikovným zakončením se prosadil Ewerton Da Silva. Chvíli nato upravil David Jurásek po povedené akci na 2:0. V 64. minutě se Michal Bílek pokusil hru oživit trojitým střídáním, do hry poslal Mosqueru, Čermáka a Beauguela.

A střídající hráči se v 76. minutě zasloužili o dobrou šanci. Jhon Mosquera našel centrem Tomáše Chorého, který sklepnul pro Aleše Čermáka. Zakončení plzeňského středopolaře ale bylo nepřesné. Krátce nato dostal domácí záložník Marek Matějovský druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Viktoria už se ale v ofenzivě nedokázala prosadit, a tak z MOL Cupu vypadla.