Po porážce 0:2 odjíždějí Plzeňané ze Sparty bez bodů

25. kolo / Neděle 23. 4. 2017, 17:30 / Generali Arena

2:0

(2:0)

Bičík – Karavajev, Holek, Mareček, M. Kadlec – Vácha, Sáček – Konaté (90+1. Čermák), Lafata (C) (90+3. Havelka), Vatajelu (88. Zahustel) – Šural

Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (69. Pilař), Bakoš, Kovařík (46. Kopic) – Krmenčík (57. Poznar)

Branky: 32. Šural, 37. Karavajev, ŽK: Konaté, Vácha – Hubník, Bakoš, Rozhodčí: Zelinka – Nádvorník, Paták

Diváci: 16 830

V neděli 23. dubna bojovala Viktoria Plzeň o další tři ligové body na půdě Sparty Praha. Před šlágrem 25. kola klesli Plzeňané na druhé místo tabulky, když je přeskočila v pátek hrající Slavia. Ačkoli se Plzeňané mohli těšit z lepší momentální formy, dvě branky v rozmezí pěti minut zapříčinily, že z Letné odjížděli bez bodů.

Už ve čtvrté minutě se na domácího brankáře Bičíka řítil Krmenčík, jenž se skvěle zbavil bránícího Holka. Přízemní střelou ale zkušeného gólmana nepřekonal. Za Spartu se pokoušel odpovědět nadvakrát Šural, ale nejdříve poslal míč do rukavic připraveného Kozáčika a o minutu později branku přestřelil. Hned dva hráči Viktorie uviděli ve 14. minutě žlutou kartu. Rozhodčí Zelinka neměl pochopení pro Hubníkovy a Bakošovy protesty vůči jeho rozhodnutím a oběma udělil kartu světlé barvy. Před uplynutím půlhodiny hry se připomenul domácí obraně Radim Řezník, jehož střela z velkého úhlu byla nakonec nebezpečnější, než se zprvu jevila. Z nenápadné akce udeřila ve 23. minutě domácí Sparta. Po Lafatově centru se hlavou opřel do míče Josef Šural a dal svému týmu vedení. O čtvrt hodiny později byl rozdíl už dvougólový. Poté, co míč prošel plzeňským vápnem, se před nabíhajícím Karavaevem otevřela odkrytá branka a ruský obránce zvýšil vedení svého týmu. Snížit mohl hned vzápětí Kovařík, ale z přímého volného kopu trefil pouze tyč. Do kabin se šlo za nepříznivého stavu 0:2.

Do druhého poločasu už nenastoupil Jan Kovařík, jehož místo na trávníku zaujal Jan Kopic. Za Plzeň pálil v úvodu druhé půle Hrošovský, ale brance byli blíže domácí. To když Lafata v 52. minutě rozezvučel břevno za Matúšem Kozáčikem. V 57. minutě nahradil trenér Zdeněk Bečka Michaela Krmenčíka dalším útočníkem Tomášem Poznarem. Viktoriáni se snažili s výsledkem pohnout, ale jejich snaha většinou končila před pokutovým územím. Velký návrat zažil v 69. minutě Václav Pilař, který se po roce a půl bez fotbalu vrátil na hřiště. Na pražské Letné nahradil Milana Petrželu. Plzeňanům se stále více krátil čas, a ačkoli nově příchozí Kopic s Pilařem hru oživili, na zvrat v utkání to nestačilo. Viktoria Plzeň po pětadvacátém ligovém kole zůstává druhá.