15. 5. 2024    Zápas

Se Slavií poprvé v sezoně prohráváme

FC Viktoria Plzeň

Skupina o titul - 3. / Středa 15. 5. 2024, 19:30 /

Skupina o titul - 3. / Středa 15. 5. 2024, 19:30

SK Slavia Praha

3:0

(2:0)

FC Viktoria Plzeň

statistiky

Diváci:

Viktoria v rámci třetího kola nadstavbové skupiny o titul vyrazila do Prahy. V Edenu se utkala se Slavií. Zápas skončil 3:0 pro domácí.

Vstup do utkání se vydařil domácím, a to když v páté minutě otevřeli skóre. Trefil se Zmrzlý. Za pět minut se Slavia dostala do dvoubrankového vedení. Z dálky se trefil Dorley. Chvíli na to si první příležitost vytvořili také viktoriáni. Šulcovu skákavou ránu zlikvidoval Staněk. Poté se hra uklidnila a hra plynula bez šancí na obou stranách. Tři minuty před koncem prvního poločasu tečoval domácí Masopust ostrý centr Souarého z levé strany mimo hřiště. První dějství skončilo vedením Pražanů 2:0.

Hned úvod druhého poločasu přinesl penaltovou situaci. Hlavní rozhodčí po souboji Ogbua a Mosquery odpískal pokutový kop. Následně šel hlavní arbitr zkontrolovat situaci na videu a penaltu odvolal. Chvíli poté se Slavia dostala do rychlého brejku, který skluzem zlikvidoval Cadu. V šedesáté šesté minutě se domácí prosadili potřetí. Po zásahu VARu byla branka odvolána z důvodu ofsajdu.

Čtyři minuty před koncem se napřáhl k ostré přízemní střele Kalvach. Brankář Staněk jeho ránu vyrazil. V nastavení se Slavia prosadila potřetí, trefil se Jurečka. Viktoria prohrála v Edenu 0:3