Stejně jako na podzim porazili viktoriáni Příbram 4:0

20. kolo / Neděle 6. 3. 2016, 18:15 / Doosan Arena

(1:0)

FK Viagem Příbram

Kozáčik – Matějů, Baránek, Hubník, Limberský – Hořava, Hrošovský (82. Vaněk) – Rajtoral (82. Petržela), Kolář, Kovařík – Ďuriš (75. Holenda)

Hruška – Mudra, Chaluš, Zápotočný, Divíšek – Krameš (87. Kilián), Hnaníček (67. Moravec), Rezek, Tregler, Vošahlík (82. Brandner) – Šabala

Branky: 8. Rajtoral, 47. Ďuriš, 51. Kovařík, 70. Hořava, ŽK: Chaluš, Šabala, Rezek, Rozhodčí: Orel – Nádvorník, Hock

Diváci: 9833

Viktoria Plzeň nastoupila ke druhému domácímu utkání během čtyř dnů v neděli 6. března a soupeřem se jí stal celek Příbrami. V základní sestavě domácích došlo ke dvěma změnám, na pravé straně zálohy dostal šanci František Rajtoral, ve středu obrany pak nahradil Lukáše Hejdu s kapitánskou páskou hrající Roman Hubník.

Viktoriáni od začátku zápasu nepůjčovali Příbrami míč a jejich převaha vyústila v osmé minutě v úvodní branku. František Rajtoral za vápnem napřáhl a přízemní střelou překonal brankáře Hrušku – 1:0. V 18. minutě se před Kozáčikem zjevil z ničeho nic Martin Krameš, ale plzeňská jednička mu včasným výběhem znemožnila zakončit. O sedm minut později vyboxoval Hruška míč těsně před nabíhajícím Romanem Hubníkem, v sedmadvacáté minutě musel zase lapit Kolářovu prudkou střelu. Na druhé straně se snažil o zakončení Šabala, ale jeho pokus ze střední vzdálenosti byl nepřesný. V šestatřicáté minutě se o navýšení skóre snažil Ďuriš, ale nabídku od Aleše Matějů přetavil pouze v nastřelenou tyč příbramské branky. Do šaten se šlo za jednogólového vedení Viktorie.

Druhý poločas načali viktoriáni stejně zostra jako první půli. Po skvěle načasované Hořavově dalekonosné přihrávce upláchl hostující obraně Michal Ďuriš a střelou mezi nohy prostřelil Aleše Hrušku - 2:0. Ve dvaapadesáté minutě znovu prokázal excelentní kopací techniku Jan Kovařík, který gólmanovi hostí dovolil pouze ohlédnout se za přesně umístěným míčem z přímého volného kopu – 3:0! V 56. minutě si Ďuriš zpracoval další dlouhý nákop a při průniku do vápna byl podražen hostujícím obráncem a sudí Orel nařídil pokutový kop. K němu se postavil sám faulovaný, ale svou prudkou střelu nasměroval pouze vedle levé tyče Hruškovy branky. Další Ďurišova gólová šance přišla v 62. minutě, kdy pouze o reklamní panely opřel střelu z rohu malého vápna. O pět minut později vykopávali Příbramští Rajtoralovu střelu z brankové čáry. V sedmdesáté minutě převzal míč v levé části velkého vápna TomᚠHořava a technickým pokusem přidal čtvrtý gól Viktorie. V 75. minutě vystřídal Michala Ďuriše na hrací ploše Jan Holenda. V třiaosmdesáté minutě přichystal trenér Karel Krejčí hned dvojstřídání, Patrika Hrošovského nahradil Ondřej Vaněk, Františka Rajtorala poté Milan Petržela. V závěru utkání hostující Brandner přestřelil plzeňskou svatyni a definitivní tečku za zápasem napsal bývalý viktorián Jan Rezek, který za faul na Jana Baránka uviděl žlutou kartu. Bezprostředně poté, co plzeňský obránce odkulhal za postranní čáru, ukončil hlavní rozhodčí duel 20. kola Synot ligy za stavu 4:0 pro Viktorii Plzeň.