27. 6. 2018    Zápas

Viktoria porazila v Mariánských Lázních druholigový Baník Sokolov

FC Viktoria Plzeň

Přátelák / Středa 27. 6. 2018, 17:00 / Mariánské Lázně

Přátelák / Středa 27. 6. 2018, 17:00
Mariánské Lázně

FK Baník Sokolov

0:2

(0:1)

FC Viktoria Plzeň

3. Krmenčík
68. Čermák

sestavy

FK Baník Sokolov

1. poločas: Belaň – Ruml, Stropek, Mišůn (C), Beránek – Kosak, Machek, Hlavatý, Vávra – Glaser – Vašíček.
2. poločas: Dvořák I – P. Čermák, Jakubov, O. Ševčík, Mejdr – Body, Špaček, A. Čihák, Dvořák II, Vávra (66. Glaser) – Voleský.

FC Viktoria Plzeň

1. poločas: Hruška – Řezník, Pernica, Limberský, Havel – Ekpai (C), Hrošovský, Procházka, Kopic – Řezníček, Krmenčík.
2. poločas: Šiman – Petržela, Řezník, Limberský, Kovařík – Štursa, Hořava, A. Čermák, Navrátil – Chorý (74. Krmenčík), Bakoš.

statistiky

Branky: 3. Krmenčík, 68. A. Čermák.

Diváci: 950

V rámci třetího přátelského utkání se Viktoria Plzeň utkala v Mariánských Lázních s druholigovým Sokolovem, který trénuje plzeňská legenda Pavel Horváth. A i v tomto zápase zvítězila bez inkasování branky.

Viktoriáni šli do vedení již ve třetí minutě. Do samostatného úniku se dostal Michael Krmenčík, který si v této situaci počínal nekompromisně a přízemní střelou nedal Belaňovi šanci. Vyrovnat mohl sokolovský stoper Milan Mišůn, jeho zakončení však zamířilo těsně vedle tyče Hruškovy branky. Následovala příležitost Jana Kosaka, kterou tentokráte Aleš Hruška musel zneškodnit zákrokem. Ve 25. minutě dobře přihrával Ubong Ekpai na Jana Kopice, jenž však mířil příliš vysoko. Do stejných míst zakončoval také Jakub Řezníček po pasu od Krmenčíka nebo krajní obránce Baníku Ondřej Ruml. První poločas tedy vyhrála Viktoria 1:0.

Do druhého dějství poslal trenér Pavel Vrba téměř zcela odlišnou jedenáctku, na hřišti zůstali pouze David Limberský s Radimem Řezníkem. V 59. minutě se při šanci Patrika Voleského blýsknul pozorným zákrokem Jakub Šiman. Devět minut nato šli červenomodří do dvoubrankového vedení. Střela Marka Bakoše z přímého kopu trefila tyč, s pohotovou dorážkou ale přispěchal Aleš Čermák! V 76. minutě se balon od Patrika Voleského odrazil taktéž do brankové konstrukce, nicméně k dorážce se nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

Viktoria tak i třetí přátelské utkání vyhrála bez inkasování branky.