9. kolo / Sobota 26. 9. 2009, 17:00 / Generali Arena

AC Sparta Praha

0:0

Blažek - Hubník, Kušníř, Pamić (46. Hoheneder), Řepka, Hušek, Střeštík, Vacek, Žofčák (66. Kalouda), Bony, Holenda (60. Kadlec)

Daněk - Bystroň, Limberský, Rajtoral, Ševínský, Horváth, Kolář, Petržela (56. Jiráček), Rada, Bakoš (70. Rezek), Střihavka (86. Navrátil)

Rozhodčí: R. Hrubeš - I. Chytil, E. Marek ŽK: 23. Střeštík, 45. Řepka, 45. Hušek - 34. Bakoš, 46. Bystroň, 77. Limberský .

Diváci: 7

Zápas s minimem šancí viděli na pražské Letné diváci, kteří se přišli podívat na ligový duel  Sparty s plzeňskou Viktorií. Po bezbrankové remíze 0:0 mohou být...

Zápas s minimem šancí viděli na pražské Letné diváci, kteří se přišli podívat na ligový duel  Sparty s plzeňskou Viktorií. Po bezbrankové remíze 0:0 mohou být spokojenější Plzeňané, ti do Prahy s cílem získat bod přijeli. V závěru dokonce sahali po vítězství, střela Rajtorala a hlavička Koláře v posledních minutách utkání ale v Blažkově síti neskončily.

Před duelem v Generali Aréně měli Sparané 14 bodů a v tabulce byli čtvrtí, šestá Plzeň zaostávala o pouhý bod. Sparanská enkláva  v plzeňských dresech  slibovala silnou motivaci, v kádru Viktorie je osm hráčů, kteří za Spartu v minulosti nastupovali.

Do sparanské sestavy se po zranění vrátil stoper Hubník a místo záložníka Zemana, který je na mistrovství světa dvacítek, začal v základu Střeštík. Viktoria nastoupili bez reprezentanta Lecjakse, do sestavy se vrátil stoper TomᚠRada.

Sparta začala zápas devátého kole velkým náporem, Viktoria hrála až s příliš velkým respektem. První varování přišlo už v páté minutě. Wilfried se dostal k míči na hranici vápna a neatakovaný protáhl Daňka nebezpečnou střelou, kterou plzeňský brankář ztěží vyrazil na roh. V deváté minutě zblízka tečoval centr Pamiče  Holenda těsně nad, potom se však nápor Sparty rozplynul.

Plzeň začala přebírat iniciativu a ve dvacáté minutě zahrozila. Po auta a prodloužení míče hlavou se ke střele zdálky dostal volný Horváth, který po zemi řádně protáhl Blažka.

Po půlhodině se znovu připomněli Pražané. Wilfried připravil míč pro Střeštíka, záložník ale  křižnou střelou těsně minul svatyni Daňka. Další vzruch přinesl až závěr poločasu,  za protesty  viděl žlutou kartu letenský kapitán Řepka.

Jestli první půle nenabídla mnoho zajímavých momentů, tak druhá půle byla  ještě nudnější. Sparta sice častěji držela míč na kopačkách, její postupné útoky ale končily u konsolidované obrany Plzně. Až po hodině hry přišla nebezpečnější akce. Po centru Hubníka, střílel nebezpečně Vacek, Daněk vyrazil, obrana Plzně nakonec míč odvrátila.

Ke konci utkání měla blíž k vítězství Viktoria. V 82. minutě rozehrávala roh, Kolář z malého vápna ve velké šanci hlavou přestřelil, o tři minuty později se prodral ke střele výborný Rajtoral, jeho pokus do šibenice ale vytěsnil Blažek  mimo tyče.Plzeň tak má cenný bod, Sparta už popáté v sezoně remizovala.

V dalším kole Gambrinus ligy hrají plzeňští fotbalisté doma, ve Štruncových sadech přivítají v sobotu 3. října celek Sigmy Olomouc, zápas startuje už v 16 hodin.

Sparta Praha – Viktoria Plzeň 0:0

ŽK: Střeštík, Řepka – Limberský, Bakoš, Bystroň

Sparta: Blažek – Řepka, Pamič  (46. Hoheneder), Hubník, Kušnír, Střeštík, Žofčák (66: Kalouda), Vacek, Hušek, Wilfried, Holenda (60. Kalouda).

Viktoria: Daněk - T. Rada, Ševinský, Bystroň, Limberský, Horváth, Petržela (55. Jiráček), Kolář, Rajtoral, Bakoš (71. Rezek), Střihavka (88. Navrátil)

Diváci: 7 520

Rozhodčí: Hrubeš – Chytil, Marek