6. 4. 2024    Zápas

Viktorka hrála v Karviné bez branek

FC Viktoria Plzeň

27. kolo / Sobota 6. 4. 2024, 15:00 / Městský stadion Karviná

27. kolo / Sobota 6. 4. 2024, 15:00
Městský stadion Karviná

MFK Karviná

0:0

FC Viktoria Plzeň

statistiky

Diváci: 3026

Plzeňská Viktoria odjela v rámci 27. kola FORTUNA:LIGY na nejdelší výjezd. Utkání v Karviné branku nenabídlo a zápas skončil bezbrankovou remízou.

Viktoria se dostala do své první příležitosti už ve čtvrté minutě. Matěj Vydra využil svého pohybu, dokázal se uvolnit od obránců a dostat se do pokutového území domácího MFK. Plzeňský forvard vystřelil, jeho střelu zlikvidoval brankář Holec, následně pak chytil i dorážku Lukáše Červa. V jedenácté minutě došlo k velmi nepříjemné situaci, a to když došlo ke střetu Jana Sýkory s jedním z obránců domácích. Záložník Viktorie musel být střídán.

Ve dvacáté páté minutě vymyslel zajímavou přihrávku LukᚠKalvach, poslal rohlíček do vápna soupeře, který mířil na Cheicka Souarého, ten však na míč jen těsně nedosáhl. O šest minut později se ke střeleckému pokusu znovu dostal Matěj Vydra. Po přiuknutí míče od Tomáše Chorého mířil jen do rukavic brankáře Holce. Chvíli poté zkoušel ohrozit karvinskou branku brazilský klenot v dresu Viktorie Cadu, střela z jeho kopaček nakonec byla obranou sražena na roh.

V závěru prvního poločasu se dostal ke střele hlavou Pavel Šulc, jeho pokus skončil těsně vedle tyče branky Karviné. První dějství gól nenabídlo a do kabin se odcházelo s výsledkem 0:0.

Po necelé čtvrt hodině hry ve druhém poločase se poprvé v zápase předvedl Martin Jedlička. Plzeňský brankář předvedl v krátké chvíli čtyři zákroky a držel tak svoji svatyni v bezpečí. Další situace přišla až v 74. minutě, a to když zkusil vypálit Jan Kopic. Jeho rána skončila mimo tři tyče. V zápase nakonec žádný gól nepadl a Viktorka remizovala v Karviné 0:0.