Viktorka v Liberci neinkasovala a po vítězství 2:0 veze do Plzně tři body
19.05.2019
FCVP
Zápas

Pavel Vrba do zápasu v Liberci udělal jen jednu změnu oproti vítězné sestavě ze středy, a to ještě vynucenou. Vykartovaného Hejdu nahradil v sestavě Luděk Pernica. Skóre otevřel hned po pár minutách pěknou střelou Tomáš Hořava, pojistku na vítězství pak přidal v 90. minutě z penalty Patrik Hrošovský.

N4, neděle 19. 5. 2019, 15:00, Stadion U Nisy
Liberec: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Mara, Hybš – Breite, Oscar – Potočný (78. Micovčák), Sýkora, Pešek (46. Koscelník) – Musa (64. Pázler)
Plzeň: Hruška – Řezník, Pernica, Brabec, Limberský (55. Pačinda) – Hořava, Hrošovský – Kopic (79. Petržela), Kayamba, Kovařík – Beauguel (72. Chorý)
Branky: 8. Hořava, 90. Hrošovský (pen.), ŽK: Musa, Oscar – Pernica, Kopic, Řezník, Hořava, Chorý, Rozhodčí: Franěk – Kříž, Kotalík
Diváci: 4488.

Povedený vstup do utkání v podání Viktorie korunoval už v 8. minutě úvodní brankou Tomáš Hořava. Ten navázal na svou střeleckou formu z posledních týdnů, před vápnem převzal přihrávku od Kayamby a balon levačkou uklidil do pravého horního rohu liberecké branky.

Domácí se pokusili odpovědět v průběhu první půle skrze zakončení Petera Musy – ten nejprve hlavičkoval po prudkém centru mimo branku a přesně nemířil ani později, když se plzeňské obraně nepodařilo zcela odvrátit jeden z dalších pasů směřujících do vápna. Musa ve snaze o rychlé zakončení podklouzl. Dobrou šanci měl pár chvilek nato také Potočný, ani on ale Hrušku nezaměstnal.

Krátce před pauzou pálil z uctivé vzdálenosti liberecký Mara a jeho pokus se snášel přesně ke vzdálenější tyči plzeňské brány, Aleš Hruška však vytáhl parádní robinzonádu, balon vyrazil a udržel těsný náskok svého týmu.

Ve druhém poločase už toho bez mála čtyři a půl tisíce diváků na stadionu u Nisy mnoho zajímavého neviděly. Mírně aktivnější Liberec si vytvořil několik náznaků, ale výrazněji už Aleše Hrušku neprověřil. Naopak Viktoria udeřila v závěru podruhé. V devadesáté minutě skóroval z nařízeného pokutového kopu kapitán Patrik Hrošovský a stanovil konečné skóre 2:0 pro Plzeň.