Puma banner vlevo
Vstupenky Olympiacos

Zúčastněné týmy

MTK Budapešť

Celým názvem Magyar Testgyakorlók Köre Budapest Futball Club je jedním z nejúspěšnějších klubů ve své zemi, celkově vyhrál 23 titulů a 12 Maďarských pohárů. Tým z hlavního města zakončil minulou sezonu v nejvyšší soutěži s 34 body, což znamenalo pád do druhé ligy. V roce 2001 klub založil fotbalovou akademii Sándor Károly, která má dokonce partnerskou smlouvu s anglickým Liverpoolem. Mužstvo vyznává modrou a bílou barvu.

FC Minsk

Klub byl založen v roce 2006 namísto zanikajícího Smena Minsk. FC Minsk převzal licenci od Smeny a mohl okamžitě nastupovat v druhé nejvyšší běloruské soutěži, aniž by musel bojovat o postupy z ještě nižších lig. Hned v úvodní sezoně skončil FC Minsk na 1. místě, které mu zaručilo postup do běloruské Premier League. Naposledy v roce 2018 zakončil soutěžní ročník na 11. místě. Devatenáctka Minsku bude hrát plzeňský Memoriál vůbec poprvé.

West Bromwich Albion

Britský fotbalový klub sídlí ve stejnojmenném městě nedaleko Birminghamu v metropolitním hrabství West Midlands. Založen byl v roce 1878 pod názvem West Bromwich Strollers FC, svůj současný název nese od roku 1880. První tým WBA, což je oficiální zkratka klubu, hrál ve své historii několikrát Premier League, jenže v sezoně 2017/18 sestoupil a letos tak znovu bude hrát EFL Championship. Loni skončilo WBA na Memoriálu Stanislava Štrunce na 4. místě.

Glasgow Rangers

Rangers jsou tradičním klubem sídlícím ve městě Glasgow, momentálně působí v nejvyšší skotské lize. Byl založen roku 1872 a patří mezi nejstarší fotbalové týmy světa. V roce 2012 vedení vlastníka klubu podalo návrh na insolvenci, Rangers tak byli na start sezony 2012/2013 přesunuti do čtvrté skotské ligy. Návrat mezi elitu se jim ale podařil hned v ročníku 2015/2016. Devatenáctka letos v Plzni obhajuje titul na Memoriálu. Klubovými barvami jsou modrá a bílá.

MŠK Žilina

Slovenský fotbalový klub sídlí ve čtvrtém největším městě našich východních sousedů. Založen byl v roce 1908 a úspěšný je zejména v novodobé éře. Od sezony 1996/97 působí v tamní nejvyšší fotbalové soutěži a za tu dobu získal celkově již sedm titulů mistra ligy. Mladíci Žiliny jsou pravidelným účastníkem Memoriálu Stanislava Štrunce, minulé léto vybojovali skvělé 2. místo. Klubovými barvami žilinského celku jsou žlutá a zelená.

 
© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál