Pořádané turnaje

Po celém území republiky probíhá v průběhu roku bezpočet turnajů pro mládež. Viktoria v tomto ohledu není výjimkou a pro členy svých týmů a samozřejmě i celky soupeřů organizuje hned několik turnajů v hale i na zeleném pažitu. Svým významem, prestiží a především tradičně kvalitním obsazením se však dvě klání přeci jen vymykají.

Memoriál Stanislava Štrunce

Memoriál Stanislava Štrunce je mezinárodní letní dorostenecký turnaj, jehož hlavním pořadatelem je FC Viktoria Plzeň. Tento turnaj dostal název podle jedné z největších postav plzeňského klubu, kterou byl výborný útočník Stanislav Štrunc. Fotbalista s neuvěřitelným čichem na branky nakoukl do světa velkého fotbalu ve Viktorii, následně odešel do Dukly Praha, ale v létě 1972 se na západ Čech vrátil. V dresech obou klubů střílel góly jako na běžícím páse a nakonec jich zaznamenal sto, což pro něj byla vstupenka do Klubu ligových kanonýrů. Bývalý československý reprezentanta podlehl těžké chorobě 8. listopadu 2001.

Turnaje, jehož první ročník proběhl v roce 2004, se pravidelně účastní špičkové dorostenecké týmy nejen z České republiky. Za kluby, které se memoriálu v minulosti zúčastnily, jmenujme např. slovenský MŠK Žilina, němečtí Hannover nebo Hertha Berlín, anglický Norwich City či West Bromwich, skotský FC Falkirk a Rangers FC či polská Legie Varšava. Pohár za vítězství v Memoriálu Stanislava Štrunce se stal ve své historii hned několikrát kořistí dorostenců Viktorky. Naposledy tomu bylo v létě 2023.

Memoriál Josefa Žaloudka

Po jednom z nejlepších mládežnických trenérů Viktorky je pojmenován tento velmi prestižní žákovský turnaj. Josef Žaloudek sice sám fotbal hrával, ale velmi brzy pověsil kopačky na hřebík a stal se úspěšný trenérem. Jeho nejenom fotbalovou výchovou prošlo obrovské množství plzeňských fotbalistů, kteří dnes i v dobách minulých patřili k velkým osobnostem svých klubů. Pavel Nedvěd pak trenéra Žaloudka nazval svým druhým otcem a dobu, kdy působil pod jeho taktovkou, považuje za jednu z nejdůležitějších ve své velmi úspěšné kariéře. Každoroční setkávání pod střechou Městské sportovní haly se pro řadu týmů stalo nejen možností změřit své síly se soupeři zvučných jmen, ale také k navázání nových přátelství a pevných vazeb.

Posledního vítězství na turnaji kategorie U15 se Viktoria Plzeň dočkala v lednu 2020, kdy jej ovládla bez ztráty jediného bodu!