Puma banner vlevo
Vstupenky Olympiacos

Základní informace

Kapacita: Postaven: Rekonstrukce:

11 700 diváků

1955

2013

Rekonstrukce původního stadionu z 50. let 20. století, který již nevyhovoval potřebným standardům, odstartovala slavnostně v dubnu 2011. V několika fázích přestavby byly odstraněny valy pod ochozy zastaralých nekrytých tribun a na jejich místě vyrostly tribuny nové. Díky zrušení atletického oválu se mohl trávník přesunout o 18 metrů blíž k hlavní tribuně. Vznikl tak moderní uzavřený stánek, ve kterém diváci zažívají nejen lepší komfort, ale hlavně pravou fotbalovou atmosféru. Tu umocňují i velkoplošné obrazovky umístěné na střeše severní a jižní tribuny.

Samozřejmostí je větší zabezpečení celého areálu, stadion disponuje nejmodernějším turniketovým systémem a propracovaným schématem bezpečnostních kamer. Již několik let provozuje Viktoria dětskou tribunu, kde si v klidu užijí fotbal a doprovodný program i ti nejmenší fanoušci. V současnosti probíhá poslední část modernizace stadionu - výstavba věží v rozích fotbalového stánku. Ten pak bude co do kvality patřit mezi špičku nejen v Čechách, ale v celé Evropě.

V současnosti čítá kapacita stadionu 11 692 míst k sezení. Stadion v současnosti splňuje nejpřísnější kritéria pro pořádání mezinárodních zápasů na klubové i národní úrovni. Od rekonstrukce již Doosan Arena hostila například reprezentační zápasy českého týmu proti Maltě a Islandu nebo finále Poháru České pošty. Také pro následující období byla Doosan Arena zvolena jako jeden z domovských stadionů národního týmu České republiky.

V roce 2015 byla Doosan Arena zvolena nejlepším českým stadionem. Komfort pro fanoušky ovšem ještě zvýšila poslední fáze rekonstrukce hlavní tribuny a dostavba věží v rozích stadionu.

 
© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál
×
Dnes v 18:30 | Muži
FC Slovan Liberec
FC Viktoria Plzeň