Puma banner vlevo
Vstupenky Olympiacos

Viktoria pomáhá

FC Viktoria Plzeň se během posledních let postupně stává nedílnou součástí každodenního života obyvatel města Plzně a celého Plzeňského kraje. Fotbal je v České republice nejpopulárnějším sportem, nejinak je tomu i na západě Čech. I proto se Viktoria drží hesla, že úspěšní by měli pomáhat těm, kteří neměli v životě tolik štěstí.

Klub se pravidelně věnuje charitativním aktivitám, projekt Viktoriánské srdce shromažďuje od fanoušků i sponzorů peníze pro potřebné. Klub tak dlouhodobě podporuje například Centrum Hájek poskytující pomoc hendikepovaným dětem, Nadační fond Propojení pomáhající vozíčkářům nebo třeba Domov poklidného stáří ve Vejprnicích. Fotbalisté Viktorie také pravidelně navštěvují děti v Dětském domově Domino a pacienty Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Plzni. Jen v posledních dvou sezonách pomohla Viktoria těmto projektům částkou převyšující 1 milion korun. Hráči, členové realizačního týmu i manažeři klubu také společně vstoupili do Českého národního registru kostní dřeně, který Viktoria společně se svými partnery a fanoušky opět podporuje také finančně.

Tématem kalendáře pro rok 2016 se stal dlouhodobý charitativní projekt Viktoriánské srdce, který za více než 3 roky existence pomohl více než desítce organizací v Plzni a blízkém okolí. Každý měsíc kalendáře je věnován jedné z organizací, na unikátních fotografiích se představil kompletní kádr úřadujících ligových šampionů.

Viktoria se snaží pomáhat všude tam, kde je třeba a kde lidé s dobrým srdcem a nápadem o její pomoc stojí. Také v dalších měsících chceme vykouzlit co nejvíce úsměvů.

 
© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál