Poprvé se Adrian Guža představil domácím fanouškům v Doosan Areně – a premiéra to byla excelentní! Viktoriáni po venkovním zápase v Opavě porazili vysoko i Příbram, kterou rozstříleli 4:0 a ze dvou soutěžních duelů pod vedením nového trenéra jsou i nadále stoprocentní. Slovenský sympaák tak byl na tiskové konferenci po zásluze spokojený.

„Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, byli jsme aktivní a dostatečně důrazní, tím pádem i efektivní. Chlapcům to velmi pomohlo,“ hodnotil Adrian Guža vítězství proti Středočechům. „Utkání jsme mohli ukončit dřív, ale důležité bylo, že jsme za stavu 2:0 viděli kluky reagovat v domácím prostředí, jakým způsobem zápas zvládnou v další části,“ pokračoval ve svém pohledu.

Novému trenérovi Viktorie udělalo radost, že jeho svěřenci navázali na úspěšné utkání v Opavě. „Těší náš, že mužstvo vyhraje zápas a potom to zopakuje. Pro mě je důležité nejen vítězství, které je nadřazené nad všechno, ale také způsob práce a hry, jak hráči fungují. Mám radost, jak na to chlapci naběhli a jakým způsobem pracují dopředu i dozadu,“ řekl Guža.

V sobotním zápase nejvíce zazářil Pavel Bucha, který si připsal hattrick i jednu gólovou asistenci. „Dostal ocenění od fanoušků, od spoluhráčů na hrací ploše, takže já se možná trošku přidám,“ usmíval se Adrian Guža. „Potřebujeme, aby byl nadále nejen produktivní, ale i prospěšný pro mužstvo svou pracovitostí. Nejdůležitější je pak týmovost, která se dnes ukázala,“ dodal následně.

Právě za týmovost pochválil Jeana-Davida Beauguela, jenž dal Buchovi šanci na třetí gól v podobě přenechané penalty. „Byly tam velmi silné momenty. Oceňuji týmovost mužstva, kdy třeba určený střelec na pokutový kop Beauguel nechá míč hráči, který může dát hattrick. To jsou hodně silné věci,“ těšilo Adriana Gužu.

Kouč následně pokračoval v hodnocení výkonu plzeňského střelce. „Byl velmi solidní, pracovitý, uhrál mnoho balonů. Věřil jsem, že odměna v podobě gólu přijde, ale škoda, že byl v postavení mimo hru. Byl však vytrvalý, stále pracoval pro mužstvo a nenechal se odradit situacemi, kdy mu při centrech chyběl půlkrok. Už v Opavě nejen gólově, ale svou pracovitostí a pohybem ukázal, že je pro nás velmi cenným hráčem,“ chválil Guža JDB.

Čtyřiačtyřicetiletý trenér nezapomněl poděkovat fanouškům, kterých přišlo na první jarní duel do Doosan Areny téměř deset tisíc. „Děkuji jim za výbornou atmosféru. Dotlačili mužstvo, aby šlapalo celý zápas a došlo k cennému vítězství. Stále však potřebujeme být pokorní a pracovat dále,“ uzavřel Guža.

Fotogalerie