Trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek odpovídal na otázky na tiskové konferenci po remízovém utkání v Uherském Hradišti proti Slovácku.

Jak jste spokojen s bodem?

Přijímáme ho, věděli jsme, že to tady dneska nebude lehké. Čekali jsme, že to bude těžký zápas a bodu si vážím. Dneska proti nám hrálo staré dobré, poctivé a zdravé Slovácko.

Na konci jste si šli za vítězstvím, líbilo se Vám to?

Určitě, v závěru bylo Slovácko hodně otevřené a některé ty situace jsme mohli dotáhnout i lépe. Šance Lukáše Červa byla provedena velice dobře, to mělo skončit brankou. Je škoda, že se to nepodařilo. Pavel Šulc tam měl také zajímavé situace, myslel jsem, že by to tam mohlo spadnout. Na druhou stranu si v nastaveném čase vytvořilo Slovácko tlak, mělo roh a mohlo to tam spadnout jim.

Jak ovlivnil dnešní utkání prodlužovaný zápas ve Florencii?

Dneska jsme měli i plánované střídání. Po cestě z Itálie jsme museli zatížení rozložit, jak jen to bylo možné. Třeba Robin Hranáč dnes neměl vůbec hrát, ale okolnosti nás donutili, což mě mrzí. Na druhou stranu je teď v takové fyzické fazoně, že to pro něj není žádný problém.

Po cestě z Itálie jste zůstali rovnou na Moravě, pomohlo vám to v regeneraci?

Určitě, kdybychom jeli do Plzně, byli bychom jen na cestách. Bylo to dobré, že jsme si tady mohli odpočinout a soustředit se na dobrou regeneraci.

Čeká vás pohárové utkání se Zlínem, jak důležité utkání to bude?

Vypadli jsme z Evropy, čekají nás tedy už jen dvě soutěže. Program není jednoduchý, ale chceme to samozřejmě zvládnout. Máme v nohách spoustu zápasů, jak už jsem několikrát zmiňoval, není možné hrát pořád dobře. Ani nejlepší týmy na světě se neobejdou bez výpadků. Termínovka přináší velké porce zápasů.