Trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek odpovídal na otázky novinářů po odvetném utkání čtvrtfinále Evropské konferenční ligy na hřišti italské Fiorentiny.

Jak hodnotíte dnešní zápas a srdnatý boj Vašeho týmu?

Byl to srdnatý zápas proti herně lepšímu soupeři. Věděli jsme od losu, že nás čeká těžký soupeř. Jedná se o tým, který má velkou kvalitu. Fiorentina je po herní stránce lepší tým a to je klíčový faktor. Museli jsme tomu nějak čelit. Soupeře jsme chtěli zaskočit hlavně v prvním poločase tím, že to vysuneme výš. V úvodu z toho byly myslím dvě standardky. Nakonec se ukázalo, že ten hluboký blok je správná cesta. Fiorentina do toho od začátku hodně šlapala a hlavně po stranách tam lítaly nebezpečné centry, ale Martin Jedlička měl skvělý den, podržel nás. Měli jsme v některých situacích i štěstí. Ve druhém poločase jsme se více zatáhli a soupeř se do nás přestával dostávat. Tlak sice měl, ale už nebyl tolik nebezpečný. Všechno řešila červená karta, proti takému soupeři je to těžké v jedenácti, natož v deseti. Tam se utkání lámalo. Utkání jsme dostali do prodloužení, kde jsme udělali dvě chyby a soupeř jich využil.

Jak byl tento zápas náročný fyzicky?

Bylo to náročné. Byli jsme v deseti poté, o to musíte více běhat, jak jsem říkal, hráli jsme proti silnému soupeři. Šlo o velice náročné utkání.

Jak hodnotíte celkové tažení soutěží?

Byla to hezká jízda. Musím mužstvu za ní poděkovat. Velký kompliment za to, že skončila až dnes. Z bojiště odcházíme se vztyčenou hlavou a nemáme se za co stydět.

Máte z tohoto tažení nějaký moment, na který budete nejraději vzpomínat?

Když se zamyslím, tak se mi vybaví gejzír radosti po penaltovém rozstřelu se Servette. Napadá mě také domácí remíza s Fiorentinou, díky které jsme pomohli českému fotbalu. Emoce z jiné stránky bylo utkání v Dritě, kde jsme měli na kahánku. Vždy převažují ty kladné vzpomínky, a to jsou penalty se Servette a domácí zápas s Fiorentinou.

Jak teď nejlépe využít toho tažení s ohledem na zbytek sezony nebo také při pohledu na tu příští?

Nabrali jsme zkušenosti, spousta hráčů to nikdy nehrála. Velký balík hráčů nabral zkušenost, a to se bude týmu určitě hodit. Nic jiného nenahradí rozvoj mužstva, ale i individuálních dovedností, než hrát v Evropě. Není nic lepšího.