Na viktoriány čeká první domácí zápas ve skupině Ligy mistrů. Jako první ze tří extrémně těžkých soupeřů přicestuje do Doosan Areny milánský Inter. Jak vidí šance na úspěch FCVP její záložník LukᚠKalvach a trenér Michal Bílek?

„Možná vypadá Inter slaběji než Bayern Mnichov a Barcelona, ale neřekl bych, že to bude jednodušší než s nimi. Pořád je to Inter, který má výborné hráče. Musíme předvést stoprocentní výkon a nedat jim žádný prostor, abychom mohli být úspěšní,“ říká LukᚠKalvach. „Je to další velkoklub. Věřím ale v domácí prostředí a v to, že je můžeme potrápit víc než Barcelonu,“ doplňuje svá slova.

S výhodou v podobě Doosan Areny souhlasí i trenér Michal Bílek. „Pokud chceme dosáhnout nějakého úspěchu a bodu, tak tady se o to musíme pokusit. Věřím, že jsme v domácím prostředí velmi silní. Fanoušci nás zase poženou dopředu, hodně nám pomůžou i v těžkých fázích hry. Myslím, že jsme schopni zítra uhrát dobrý výsledek,“ burcuje kouč Viktorky.

Stejně, jako je to v Barceloně Robert Lewandowski, tak Inter má svou největší zbraň zřejmě také v ofenzivě – i když bude s největší pravděpodobností chybět zraněný Romelu Lukaku, pořád má italský gigant ve svých řadách například Edina Džeka, který se v osmi zápasech proti Viktorii Plzeň trefil hned devětkrát.

„Edin Džeko, Lautaro Martínez nebo i střední záložníci jsou velice kvalitní. Celkově jejich ofenziva je velmi nebezpečná, tam si musíme dát největší pozor,“ uvědomuje si Kalvi. „Edin Džeko je pořád velmi kvalitní hráč, má nádhernou kariéru. Svou výkonnost nadále ukazuje i v Interu. Budeme se snažit je držet co nejdále od naší brány, nejen Džeko je totiž vynikající. Věřím, že na ně budeme dobře připraveni a do moc šancí je nepustíme,“ doufá Michal Bílek.

Oba týmy se v úterý večer budou prát o své první body ve skupině. „Inter má natolik zkušené mužstvo, že s nimi jedna porážka nijak nezamává. Všichni jejich hráči jsou sebevědomí, mají obrovskou kvalitu a určitě do toho půjdou s tím, že tady můžou vyhrát. Jsme si toho vědomi, ale chceme jim pozici favorita co nejvíce znepříjemnit,“ uzavírá trenér Bílek.

Fotogalerie