V pondělí podvečer se viktoriánská juniorka představila v rámci utkání 29. kola na hřišti favorizované Zbrojovky Brno, která se sedmibodovým náskokem vede tabulku Juniorské ligy. Utkání, které nebylo chudé na fotbalové momenty, nakonec skončilo, stejně jako na podzim, remízou.

V pondělí podvečer se viktoriánská juniorka představila v rámci utkání 29. kola na hřišti favorizované Zbrojovky Brno, která se sedmibodovým náskokem vede tabulku Juniorské ligy. Utkání, které nebylo chudé na fotbalové momenty, nakonec skončilo, stejně jako na podzim, remízou.

Jako první zahrozili z brejku hosté. Ten zakončoval David Kůžel, kterého zastavil až obětavým zákrokem domácí gólman Hladký. V sedmé minutě zkoušel střelecké štěstí domácí Markovič, mířil však přímo do Mandouse. V 17. minutě přišla rychlá akce domácích, na jejímž konci stál Lapeš, v tomto případě byl plzeňský gólman bezmocný – 1:0. Po půl hodině hry byl blízko vyrovnání Daniel Černý, domácí zadák stačil na poslední chvíli míč odvrátit. Postupem času se hra více vyrovnala, ale plzeňskou ofenzivu brzdily ve finální fázi nepřesnosti. A tak přišlo několik střeleckých pokusů domácích hráčů, ty však Mandouse nějak vážněji neohrozily. Pět minut před koncem první části mohl vedení domácích navýšit Markovi, ale první střelu plzeňský brankář kryl, dorážka skončila na břevně.

Aktivní hrou se plzeňští mladíci prezentovali i ve druhé části. Svého soupeře dokázali zatlačit na jeho polovinu a vynutit si převahu. Vyrovnávací branka visela ve vzduchu. Plzeňané se ji dočkali v 59. minutě, když nejprve Kůžel hlavičkoval do břevna, odražený míč se dostal k volnému Černému a ten se nemýlil – 1:1. Poté dali trenéři na obou stranách šanci čerstvým hráčům. Ti sice přinesli další oživení hry, ale bez gólového efektu. Tři body mohl pro plzeňský tým zajistit v osm minut před koncem Veselinovič, jenže brankář Hladký vytáhl z rukávu parádní zákrok a zmařil tak velkou příležitost Plzně.

„V prvním poločasu se nám hra vůbec nedařila. Soupeř nás přehrával v rychlosti, důrazu. Většinu času jsme tak byli pod tlakem,“ popisoval zápas trenér Jiří Skála. „O přestávce jsme hráčům promluvili do duše, řekli, kde mají přidat. Výsledkem byla zlepšená hra a vyrovnání. Kromě něho jsme tam měli ještě několik dalších slibných příležitostí. V závěru jsme dokonce sahali po třech bodech.“ Druhý zápas s favorizovaným Brnem a druhá remíza…. „Brno má kvalitní tým, který chce hrát a hraje ofenzivně. Proti takovým soupeřům se nám hraje podstatně lépe, než když zalezou a brání. Osobně bych to přirovnal k zápasům s Olomoucí,“ dodává trenér. Další utkání čeká na mladé viktoriány příští pondělí, kdy do sportovního areálu v Luční ulici zavítá Slovan Liberec. Podzimní vzájemný zápas skončil výhrou Severočechů v poměru 3:2.