Cenný bod za remízu 2:2 přiváží z Prahy juniorka Viktorie Plzeň. Viktoriáni tak dokázali výsledkově navázat na předchozí utkání s Příbramí a znovu bodovat. Samotné utkání, i přes nepřízeň počasí, kdy na Chodově foukal silný vítr, přineslo poměrně zajímavou podívanou.

Cenný bod za remízu 2:2 přiváží z Prahy juniorka Viktorie Plzeň. Viktoriáni tak dokázali výsledkově navázat na předchozí utkání s Příbramí a znovu bodovat. Samotné utkání, i přes nepřízeň počasí, kdy na Chodově foukal silný vítr, přineslo poměrně zajímavou podívanou.

Během úvodní části se určitě diváci nenudili. Oba týmy se snažily nabídnout ofenzivní fotbal, který dokázaly okořenit čtyřmi brankami. Jako první se osmělili hosté, jenže centr Pernglaua do velkého čtverce nikoho z viktoriánů nenašel. V páté minutě se zastřeloval domácí Farka, mířil ale mimo tyče. Gólem neskončily ani následné slibné situace Vondráčka a Hošálka.Ve 20. minutě se už ale skore měnilo. Postaral se o to domácí kapitán Čapek, který střelou k pravé tyči proměnil trestný kop v úvodní branku. O osm minut později se o vyrovnání postaral David Kůžel, který využil zaváhání brankáře Tetoura – 1:1. Ve 36. minutě přišel rychlý brejk domácích na jehož konci stál Farkaš. Míč z jeho kopaček skončil z plzeňské síti – 2:1. Jenže viktoriáni nesložili zbraně a po dvou minutách hry zajistil Patrik Domabyl opět nerozhodný stav – 2:2.

Úvod druhého poločasu vyzněl lépe pro hostující Viktorii. Ta měla nejprve výhodu několika rohových kopů, poté jí mohl zajistit vedení Perglau. Ten sice brankáře přehodil, vracející se Farkaš však míč z brankové čáry vykopl. Na druhé straně se střeleckými pokusy předvedl Farka s Čapkem, brankáře Mandouse však střely nezaskočily a míč v obou případech dokázal zkrotit. V 65. minutě se po rychlém brejku dostal do výhodné pozice Vondráček, míč ale stačila domácí obrana na poslední chvíli uklidit na roh. A protože ani další minuty již žádnou změnu stavu nepřinesly, skončil zápas spravedlivou dělbou bodů.

„S ohledem na průběh zápasu můžeme být s bodem spokojeni. V prvním poločasu jsme předvedli nevyrovnaný výkon, kdy soupeř byl chvílemi lepší. Důležité bylo, že jsme pokaždé dokázali odpovědět na jejich branku vyrovnáním. Druhý poločas však přišlo zlepšení. Díky lepší koncentraci jsme postupně soupeře přehrávali. Škoda nevyužitých příležitostí, výsledek  mohl být ještě příznivějšíkomentoval zápas trenér Jiří Skála. V dalším kole přivítá Viktoria na Velikonoční pondělí v Luční ulici celek Mladé Boleslavi. Zápas se hraje od 16.30 hodin.

FK Dukla Praha – FC Viktoria Plzeň 2:2 (2:2)
Branky: 20. Čapek, 36. Svoboda – 28. Kůžel, 38. Domabyl
Rozhodčí: Kubr – Štěrba, Koval