Viktoria Plzeň vítá ve svém kádru posilu do defenzivních řad. Viktoriánský dres bude v nadcházejících třech letech oblékat sedmadvacetiletý reprezentační obránce Václav Jemelka, který přichází ze Sigmy Olomouc.

Ještě dopoledne absolvoval na Hané trénink, poté nasedl do auta a zamířil na západ Čech, kde podepsal tříletý kontrakt. Václav Jemelka se tak stal definitivně hráčem Viktorie Plzeň.

„Vašek je velmi zkušený hráč, který je členem národního týmu a má za sebou i zahraniční angažmá. Není tajemstvím, že jsme o jeho služby delší dobu stáli a jsem rád, že se nyní vše podařilo uzavřít a můžeme s ním počítat již pro nadcházející zápasy, kdy nás kromě ligy čeká i boj o Ligu mistrů,“ uvedl generální ředitel Viktorie Adolf Šádek.

Příchod nové posily si pochvaluje i hlavní kouč Viktorie Michal Bílek. „Jde o levonohého stopera, který je pevný v soubojích, je to velký bojovník, a navíc má kvalitní rozehrávku. Kromě pozice stopera může alternovat i na kraji obrany,“ řekl na adresu Václava Jemelky, který se ihned zapojí do přípravy týmu a bude k dispozici již na sobotní ligový duel s Hradcem Králové.

„Viktorka měla o hráče dlouhodobý zájem, velmi si vážíme toho, že vytrvala a nyní se vše podařilo realizovat. Vaškovi změna určitě prospěje a udělá vše pro to, aby klubu pomohl jak na domácí, tak i evropské scéně,“ dodal Roman Brulík z agentury RBR SportConsult, která hráče zastupuje.

Václav Jemelka má na svém kontě 121 startů v nejvyšší české soutěži, v nichž vstřelil 7 branek. Během hostování v Belgii odehrál 22 ligových duelů v tamní soutěži a v dresu českého národního týmu zapsal 5 startů, naposledy v rámci Ligy národů nastoupil proti Portugalsku i Španělsku.

Václave, vítej ve Viktorce!


Rozhovor s Václavem Jemelkou přineseme během večerních hodin.