Viktoriáni vybojovali tři body v Teplicích! Náročný a především bojovný duel zhodnotil na tiskové konferenci trenér Adrian Guža a v rozhovoru pro klubový web také střelec Filip Kaša s Tomášem Hořavou, který nastoupil v základní sestavě poprvé v sezoně 2020/2021.

„Jsme rádi, že jsme vyhráli, byl to pro nás těžký zápas, čemuž odpovídá i těsný výsledek 1:0,“ začal své hodnocení TomᚠHořava. „Bylo to rozdělené na dva poločasy. V prvním jsme byli horší, hodně jsme si toho tedy řekli v šatně a v tom druhém už jsme se vyrovnali v agresivitě. Vyhrávali jsme více soubojů, dali jsme gól a mohli přidat i další,“ dodal.

Podobně to viděl také Filip Kaša. „První půle z naší strany nebyla vůbec dobrá. O poločase jsme si to vyříkali a pak už to vypadalo úplně jinak. Celkově byl ten dnešní zápas hlavně o soubojích, protože plocha nebyla ideální na nějaký pěkný fotbal. Ale to k tomu patří a jsem rád, že jsme to zvládli,“ oddychl si.

Právě on se po hodině hry postaral o jediný gólový moment. „Jsem rád, že mi to tam padlo! Otevřel se mi prostor, tak jsem si říkal, že to zkusím. Hráč Teplic to ještě tečoval, ale šastně to tam zapadlo,“ popsal sám danou situaci. „Teplice kousaly až do poslední minuty, ale za výhru s udrženou nulou vzadu jsme hodně rádi,“ dodal Filip Kaša.

TomᚠHořava se v základní sestavě FCVP objevil naposledy v červenci 2020, tedy ještě v minulé sezoně. Jak se tedy po dnešním závěrečném hvizdu cítil? „Skvěle. Jsem rád, že jsem mohl nastoupit a zase si zahrát ligu od začátku. Moje pocity jsou velice příjemné, a to hlavně kvůli tomu, že se vyhrálo,“ netajil zkušený záložník velkou radost.


Adrian Guža: Po poločase vyběhlo do hry jiné mužstvo

„V první části jsme se nedostali do hry. Nejen důrazem, ale i náročnou a komplikovanou kombinací jsme se úplně netrefili do toho, jak hrát na tomto terénu proti houževnatému soupeři,“ nepotěšilo trenéra Gužu. „Po poločase vyběhlo do hry jiné mužstvo. Důraznější, přesnější a hlavně mužstvo, které šlo za vítězstvím. Je podstatné, že jsme si ho nakonec připsali. Navíc rozhodla střela, která ani původně nebyla významnou šancí, ale skončila gólem, takže byla velmi cenná,“ pochválil střelce branky Filipa Kašu.

„Jeho role je samozřejmě defenzivní, protože je to stoper. Je důležitou součástí týmu, ocenil bych nejen gól, ale i stabilitu v obraně až asi na jednu herní situaci. Odváděl velmi solidní práci, s Kubou Brabcem jsou stabilní a podstatnou součástí pro nᚠtým,“ ocenil práci středních obránců. „Navíc Filip Kaša nebyl ze zdravotního pohledu úplně v pohodě, i tak to dnes odehrál dobře,“ dodal.

V prvním poločase si viktoriáni šanci pořádně nevytvořili, ve druhém dějství už byli blízko více gólům. „Určitě jsme se v tom druhém dějství zlepšili. Řekli jsme si pár věcí, které byly z našeho pohledu podstatné. Kluci na to dobře zareagovali – zjednodušili jsme mezihru, bylo tam více náběhů, přebrali jsme otěže zápasu, více jsme si přihrávali... Hlavně je ale důležité, že jsme alespoň jednu situaci proměnili a vyhráli s čistým štítem,“ nabídl svůj pohled Adrian Guža.

Jak již bylo napsáno výše, poprvé v sezoně vyslal trenér Guža do základní sestavy Tomáše Hořavu. Odehrál téměř celé utkání, střídal až v samotném závěru za ligového debutanta Robina Hranáče. „Tomᚠje zkušený hráč. Svou roli zvládl podle mě velmi slušně, hlavně ve druhé části, kdy jsme byli na balonu a konstruktivní. Myslím si, že pomohl mužstvu významně uklidnit a zpřesnit hru. Byl i dostatečně důrazný. Ukázal zkušenosti, které posbíral v tomto významném klubu,“ pochválil dlouholetého středopolaře Viktorky trenér Guža.

Fotogalerie