Ve čtvrtečním utkání čekalo na žáky Viktorie Plzeň U13 mužstvo Příbrami, které hraje pohledný, technický fotbal, založený na kombinaci po zemi, který Viktoriánům, ve...

Ve čtvrtečním utkání čekalo na žáky Viktorie Plzeň U13 mužstvo Příbrami, které hraje pohledný, technický fotbal, založený na kombinaci po zemi, který Viktoriánům, ve srovnání se silově hrajícími týmy, vyhovuje.

Podobně jako v podzimním zápase patřil úvod Viktoriánům, plzeňští mladíci vyvinuli značný tlak na soupeře. Hned ve 4´po straně Vyleta přesprintoval obránce, Král prodloužil na Soroku a ten jen těsně minul. V 9´Soroka našel krásným pasem roman_vyleta_small.jpgChasina, ten sám proti brankáři volil kličku a z úhlu netrefil prázdnou bránu. Vitaliy o dvě minuty později unikl po levé straně, ideálně našel před bránou Vyletu a ten lépe postavenému Tuškovi předložil nezištnou přihrávku, kterou Martin s přehledem využil - 1:0. „Pak ale kluci nepochopitelně "načatého " soupeře nechali vrátit do hry, přestali hrát svou hru, přenechali iniciativu soupeři, zbytečně faulovali a tím nabízeli soupeři standardní situace. Jen díky pozornému Šimanovi jsme drželi těsné vedení,“ líčí průběh utkání trenér Roman Vyleta. Až ve 20´znovu Vyleta zatáhl po straně míč a přesným centrem našel opět samotného Chasina, ten ale znovu nezakončil ideálně. Vyleta šel o 5´později sám na gólmana, ten mu včasným vyběhnutím zabránil skórovat. Krásnou střelu z 20m vyslal na brankáře Soroka, Chasin po centru Vylety hlavičkoval do břevna. „Když v poslední minutě vyboxoval Šiman přímý kop nejlepšího hráče Příbrami Boliny, šlo se do kabin za těsného vedení Viktorky

„Se snahou oživit hru jsme vystřídali hned 3 hráče o půli, očekávaný tlak na bránu Marily se ale v úvodu poločasu nedostavil. Pouze Thomayer vyslal 2 střely ze střední vzdálenosti bez efektu. Až ve 38´Tůma z postu beka prošel až na vápno, předložil ideálně míč Rytířovi a ten s jistotou zakončil (2:0).“ Ve 44´Doležal z rohu našel Chasina, ten vrátil míč před osamoceného Krále, Adam ale v gólové pozici nebyl dost pohotový. Pak 2x zahrozil soupeř, naštěstí Bolina pálil těsně vedle a nad bránu. Doležal z 20m  a pak i Rytíř ve velké šanci stříleli těsně vedle a tak soupeř opět předvedl rychlý výpad, kdy zcela osamocený hráč Marily nedopravil zblízka míč za Šimanova záda.“Naposledy jsme branku Příbrami ohrozili v 56´, Kuhajda našel Doležala a ten z hranice vápna po pěkné střele pod břevno nechal vyniknout pozorného brankáře soupeře. Poslední slovo měla ale Marila,hlavičku pod spojnici branky vytáhl na roh v 57´zázračn젊iman.Zápas jsme sice dovedli do vítězného konce, nepřesností v kombinacích a zbytečných ztrát míče bylo ale zbytečně mnoho.Někteří kluci v koncích poločasů stíhali svižně hrajícímu soupeři s vypětím všech sil, což je před dalšími těžkými zápasy varovný signál.Musíme zlepšit i důraz v osobních soubojích, subtilnější hráči Marily nás často v této činnosti překvapivě předčili, dodal trenér.