Dobrou zprávu hlásí svým fanouškům na startu nového týdne plzeňská Viktoria. Aktuálně vedoucí celek SYNOT ligy uplatnil s předstihem opci na Václava Pilaře, který se tak znovu stává kmenovým fotbalistou FC Viktorie Plzeň.

„Vašek prokazoval od prvních tréninků v Plzni, jak obrovskou chu do fotbalu po svých zdravotních problémech má. Jsme nadšeni, že se v rekordně krátké době dokázal dostat do špičkové formy a znovu se stal jednou z opor našeho klubu. Pevně věříme, že vysoko nastavenou herní laku udrží také v jarní části sezony. Dotažení jeho přestupu z Wolfsburgu bylo jednou z klubových priorit zimního období, vše se díky vstřícnosti německého klubu dohodlo ve velmi krátké době a především s půlročním předstihem. Oficiálně tak Vaška ještě jednou vítáme již jako viktoriána a jsme přesvědčeni, že naše spolupráce bude úspěšně pokračovat také v následujících měsících a letech. Vašek spojil svoji budoucnost s Plzní podepsáním kontraktu na dva a půl roku,“ uvedl po dotažení veškerých právních formalit generální manažer Viktorie Adolf Šádek. 

„Návrat do Plzně byl pro mě v létě jedinou možnou variantou a jsem šastný, že to bylo pro všechny strany správné rozhodnutí. Klub mi věřil i v realitě mých vleklých zdravotních problémů, snad jsem důvěru vedení alespoň částečně během podzimní sezony splatil. Viktoria je v tuto chvíli špičkovým klubem s těmi nejvyššími ambicemi, chci co nejvíce pomoct k titulu a také postupu do evropských pohárů. Nebudu zapírat, že mým velkým osobním přáním je opětovný start v Lize mistrů. Tomuto cíli podřídím v následujícím období všechno,“ nechal se slyšet šestadvacetiletý reprezentant, který na závěr dodal: „Nikdy jsem se netajil velkým přáním prosadit se také v některé prestižní zahraniční soutěži a na tom se nic ani v tuto chvíli nemění. Jsem však poučen, minulé načasování nebylo ideální, přibrzdily mě také vleklé zdravotní problémy. Budu dále bojovat a snažit se být stále lepším hráčem. Věřím, že prodělané zdravotní komplikace a narození syna mě hodně posílily. V současné době chci být platným článkem plzeňského týmu i české reprezentace. Pokud to v budoucnu vyjde také do zahraničí, budu velmi rád, nicméně veškerá moje pozornost je nyní upřena na Plzeň. Ve Viktorii jsem více než spokojený a věřím, že nás čekají velké zápasy a velká vítězství.“